Zamknij
REKLAMA

Tarnowskie Góry. Policjanci złapali podpalacza. Ranił też nożem...

09:49, 22.06.2021 | WOW
Skomentuj Tarnowskie Góry. Policja zatrzymała podpalacza. Fot. Tarnogórskie 998-112/Policja Tarnowskie Góry
REKLAMA

Policja z Tarnowskich Gór zatrzymała mężczyznę, który podpalił mlekomat i toi-toia oraz pourywał dzwonki, z których korzystają osoby niepełnosprawne. Straty, które powstały w wyniku wandalizmu, przekraczają 30 tys. zł.

W kwietniu ktoś podpalił mlekomat przy hali targowej w Tarnowskich Górach. Straty wynosiły 20 tys. zł.

– W tym samym miesiącu na ul. Piastowskiej w Tarnowskich Górach, w jednej z kamienic doszło do zniszczenia siedmiu dzwonków bezprzewodowych, których używały osoby niepełnosprawne do przywołania obsługi w celu skorzystania z windy. Tu straty wyniosły blisko 2 tys. zł – mówi podkom. Damian Ciecierski, rzecznik tarnogórskiej policji.

Miesiąc później ktoś podłożył ogień pod mobilną toaletę toi-toi przy Liceum Ogólnokształcącym im. St. Staszica w Tarnowskich Górach. Zniszczona została część elewacji LO - straty wyceniono na 9 tys. zł.

Kryminalni namierzyli wandala. – Okazało się, że jest nim 22-latek z Tarnowskich Gór. Pod ciężarem dowodów, mężczyzna przyznał się do winy. Ponadto mundurowi ustalili, że w połowie kwietnia sprawca nożem ranił 55-latka, z którym pił alkohol – informuje podkom. Ciecierski.

Tarnogórzanin wkrótce odpowie przed sądem. Za zniszczenia mienia grozi mu do 5 lat więzienia. W przypadku 22-latka kara może być surowsza, ponieważ zarzucanego czynu dopuścił się w warunkach recydywy. Zgodnie z przepisami Kodeksu karnego w przypadku czynu popełnionego w recydywie, kara może zostać zwiększona o połowę.

[ZT]31550[/ZT]

 

(WOW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

SebaSeba

2 0

Zutylizować gościa. I tak już z niego nie będzie pożytku dla społeczeństwa. 07:29, 23.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%