Zamknij

Duda tu przynajmniej był. A Trzaskowski?

16:29, 24.06.2020 | J.M
Skomentuj W przeciwieństwie do Andrzeja Dudy Rafał Trzaskowski nie dał tarnogórzanon okazji do wymiany zdań. Fot. Hanna Kampa
REKLAMA

"Andrzej Duda to się uda" z jednej strony, a "Będziesz siedzieć" i "WyPAD"z drugiej. Trzeba przyznać, że wizyta Andrzeja Dudy w lutym tego roku ożywiła senną, polityczną atmosferę  naszego miasta. I o to chodzi, ludzie mają spierać się i dyskutować, a wtedy jest szansa, że w polityce mniej będzie przyrośniętych do stołków, populistów i karierowiczów.

Rafał Trzaskowski nie dał tarnogórzanom okazji do wymiany zdań. Razem z posłem Głogowskim zrobił sobie śmieszne zdjęcie w maseczce w tarnogórską kratkę i pewnie stwierdził, że kampanię wyborczą w Tarnowskich Górach można uznać za zaliczoną. Potem akcja banerowanie i lud to kupi.

Nie wiem też czy tarnogórska PO byłaby w stanie przygotować wizytę kandydata na prezydenta. Struktury tej partii czasy swojej świetności mają już dawno za sobą. To twór kadłubowy, który przypomina tarnogórzanom o swoim istnieniu przed wyborami.

Ale o tym się nie mówi, w przeciwieństwie do wizyty premiera Morawieckiego. Wizyty premiera Tuska w Tarnowskich Górach nie budziły emocji, gdyż ich po prostu nie było. Prezydent Bronisław Komorowski przyjechał do naszego miasta dopiero w czasach, gdy przegrał wybory. Owszem, jako urzędujący prezydent był w Lublińcu, Koszęcinie i Woźnikach. Sam widziałem, a potem nie miałem już żadnych wątpliwości co do siły przebicia tarnogórskiej PO na poziomie nieco wyższym niż powiatowy.

Nie przypominam sobie, żeby do Tarnowskich Gór przyjechał w czasach swego urzędowania Lech Wałęsa. Jako prezydent był tutaj Aleksander Kwaśniewski. Na rynku przywitał go tłum tarnogórzan. Na kolejną  wizytę głowy państwa miasto czekało 20 lat. W lutym przyjechał, choć już w charakterze kandydata, ale jednak jako urzędujący prezydent Andrzej Duda. 

Żeby nie było, nie zamierzam głosować na Andrzeja Dudę, podobnie zresztą jak na Rafała Trzaskowskiego. Tak jak pierwszemu zarzuca się, że podpisze wszystko, drugi będzie ciągle wetował. Każdy z nich jest uwikłany w interesy swoich partii, a tu potrzebna jest świeża krew. Szkoda głosu na partyjnych wyjadaczy. Wolę postawiać na młodych z pomysłami.

(J.M)

Redaktor naczelny „Gwarka”, związany z tygodnikiem od 22 lat. Wcześniej dziennikarz „Trybuny Śląskiej” i radia „TOP”.

Jarosław Myśliwski

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (11)

ZeetZeet

13 5

Duda nie przyjechał z miłości do TG tylko dlatego, że mu się kalkulowało z takiego, czy innego powodu.
Porównanie do Trzaskowskiego, który zaczął kampanię ledwie kilkanaście dni temu, jest jak porównywanie kapusty ze szczypiorkiem.
Prócz tego... Skąd pewność, że Trzaskowski nie był w TG prywatnie? Po cichu - bez afiszowania się, bicia piany, kosztownej obstawy i co ważne sprowadzenia zagrożenia w ruchu drogowym ;) 21:14, 24.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZeetzeetZeetzeet

3 4

Dopisz jeszcze komuno wróć. 21:32, 24.06.2020


Adrian Adrian

9 7

Jeśli głównym argumentem do wyboru pana kandydata, który nie ma swojego zdania i autorytetu, podpisuje wszystko co mu każą - jak leci, ma gdzieś konstytucję, której na być strażnikiem, szczuje ludzi i zachowuje się jak pajac albo przystawka do biurka dla Trumpa, na być to, że raz był na Górach, to ja gratuluję wyboru i głębi argumenracji.
Choć oczywiście doceniam, że był też pan Pinokio żeby wyręczyć kartki z napisem ile da pieniędzy dla sportu. Tylko to są nasze pieniądze - nie jego. A przypedałował tutaj bo im się pod tyłkiem pali i wiedza, że jak stracą władze to pójdą siedzieć za te wszystkie przewały jakie odwalają. Trochę rozczarowuje, że się Pan redaktor daje kupić na takie tanie zagrywki. 22:02, 24.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Jarosław MyśliwskiJarosław Myśliwski

7 0

Nie przeczytał Pan felietonu do końca. Napisałem, że nie będą głosował na Andrzeja Dudę. 23:18, 24.06.2020


HANYSHANYS

11 2

Swiadomy swej tozsamosci SLAZAK glosujacy na pis , to cos jakby Zyd glosujacy na NSDAP.... 08:58, 25.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

dopisuarusieleje dopisuarusieleje

2 0

mos recht Hanys dobrze godos to polyj po jednym PYRSK 18:17, 25.06.2020


TarnogórzaninTarnogórzanin

3 1

Niestety jest mi wstyd,że mieszkam w tym mieście,które zdecydowało się głosować na "niby" Prezydenta nie mającego nic do gadania i będącego uniżonym sługą!!! Pana Prezesa.Ludzie zastanówcie się co robicie. 07:38, 30.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TW BALBINATW BALBINA

4 1

Głosujta na Tow. Dude, bo to zdolny nkawudzista 14:24, 01.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BlekBlek

0 1

Jarek i Arek to "Gwarek". Monopol na promocję miasta za grube tysiące. 10:31, 03.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TW PtyśTW Ptyś

0 0

Coś ci się pomyliło Balbina. Ani Duda, ani Trzaskowski, jako urodzeni w 1972 roku nie mogą mieć teczek w IPN. NKWD to dla nich za wysokie progi. Tam trzeba jeździć konno i prowadzić odrzutowiec. 10:51, 04.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

POLAKPOLAK

1 0

PEDOFILE GLOSUJA NA DUDE... 13:05, 04.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA