Zamknij

Nocna prohibicja, czyli powrót meliny po latach. Komu na tym zależy?

18:00, 01.07.2020 | J.T.
Skomentuj Fot. pixabay.com
REKLAMA

Radzionków walczy z pijaństwem i wprowadza nocną prohibicję. Oczywiście chodzi o dobro wspólne, o rodzinę itd. Jasne, doskonale. Skoro policja i straż miejska nie radzi sobie z nocną żulią, trzeba zakazać sprzedaży alkoholu. Proste? Proste. Znacznie prostsze niźli pogonienie tych, którzy za to odpowiadają do uczciwej roboty.

To, że sobie Radzionków pomalutku przywraca instytucję babki, czy jak kto woli meliny to jedno. Ale znalazł się radny, niejaki Szeremeta Grzegorz, który swoją alkoholową rewolucję chce flancować do Tarnowskich Gór. Mam mocną nadzieję, że radni z miasta, w którym mieszkam nie oczadzieli i się za to nie wezmą choćby dlatego, że miasto ma być przyjazne turystom, a ci, jak wiadomo, nocą lubią sobie posiedzieć przy kieliszku gorzołki.

Nie życzę sobie, by ktokolwiek, w jakikolwiek sposób ingerował w to, co i kiedy mam kupować. Ponoć żyję w wolnym kraju, więc od moich praw wara. Bo zacznie się od nocnej prohibicji, a potem przyjdzie czas na inne pomysły. Był już w Piekarach taki jeden, co to chciał po godz. 21 knajpy zamykać, bo w świętym mieście się nie godzi, by mieszkańcy po nocach przy piwku gawędzili. Na szczęście już nie ma wiele do powiedzenia.

Kto chce dbać o rodzinę, niech sobie dba do woli. Byle o swoją. O moją proszę się nie martwić. Moja żona i ja doskonale damy sobie radę sami. Sami podejmemy decyzję, co, kiedy i gdzie sobie kupimy, gdzie pójdziemy, co będziemy robili. Inżynierowie od regulowania obyczajów niech sobie ćwiczą na swoich własnych modelach, ja wolę żyć w kraju, który pozwala mi samemu decydować co i jak.

Bo to się tak zaczyna. Najpierw zakażemy jednego, potem drugiego, potem wydamy jakiś drobny nakaz i wreszcie będzie jak w mokrym śnie wielbicieli pewnej opcji politycznej. Będziemy się trzymać za ręce, kiwać na prawo i lewo i zgodnym chórem śpiewać piosenki. Widziałem takie imprezy, na szczęście daleko, ale nie mam wątpliwości, że niejeden by się pokiwał i tutaj, a najchętniej by widział, jak kiwa się cały kraj.

Tak więc Radzionkowowi gratuluję pierwszego kroku w reglamentację wolności wyboru i wzywam tamtejszy samorząd do pilnowania swojego nosa. Tu, w Tegesach, damy sobie radę bez waszej mądrości.  

(J.T.)

Z tygodnikiem „Gwarek” związany od 36 lat. Najpierw jako współpracownik, a od prawie 30 lat jako etatowy dziennikarz. Od kilkunastu lat pisze felietony w rubryce „Zdania podzielone”.

Jacek Tarski

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (8)

TgTg

0 0

Znam te teorie wystarczy 10 zl mandatu byle konsekwentnie a moze 1000 21:39, 01.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tgtg

4 0

Odbierana zostaje Wam WOLNOSC krok po kroku ,zakaz po zakazie.Dalej wybierajcie pis .Polacy to taki dziwny narod masochistow.Zawsze maja wrogow i zawsze walcza o wolnosc...a pozniej do kosciola.. 08:50, 02.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

dopisuarusielejedopisuarusieleje

1 0

nawiedzonym katolom jest ciezko wytlumaczyc ! 18:00, 04.07.2020


robciorobcio

1 2

najtańsza wódka w Polsce powinna kosztować 50 zł ilość punktów sprzedaży 1 na 10000 mieszkańców 11:42, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DM😛DM😛

3 0

Idąc tym tokiem myślowym to polikwidujmy śmietniki aby lumpy w nich nie grzebali. Może zakażmy sprzedaży golonek bo toć to bomba kaloryczna. Radzionkowianki w większości nie należą przecie do wychudzonych kobiet. 21:34, 02.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

buhahahabuhahaha

0 1

idąc tym tokiem myślenia to po co ścigać narkotyki skoro są pajacyku 12:43, 03.07.2020


DupcokDupcok

0 0

Tarski weź sie baba z cidrów, niy dość że trzyźwo, to sie jeszcze na niyj popływosz. Downo byś ta swojo pociep. 10:25, 03.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AliAli

0 0

Brak słów!!!!!!! 18:34, 16.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA