Zamknij
REKLAMA

Instalacja paneli fotowoltaicznych w Tarnowskich Górach

10:06, 22.12.2021 | .

Mieszkasz lub prowadzisz biznes w Tarnowskich Górach i już od jakiegoś czasu interesuje Cię temat odnawialnych źródeł energii? Nie opuszczaj tej strony, a dowiesz się, czy województwo śląskie to dobre miejsce na taką inwestycję. Wyjaśnimy ponadto, na których budynkach można zainstalować panele fotowoltaiczne w Tarnowskich Górach oraz dlaczego powinny o tym pomyśleć nie tylko osoby prywatne.

Panele fotowoltaiczne – czy Tarnowskie Góry to dobra lokalizacja?

Zacznijmy od najbardziej palącej kwestii. Wszyscy doskonale przecież wiemy, że położenie geograficzne Polski sprawia, że nie jest ona krainą wiecznego lata. Warto obalić zatem dwa mity. Po pierwsze, alternatywne metody pozyskiwania energii z powodzeniem mogą działać nie tylko latem, ale również zimą. W słoneczny styczniowy dzień fotowoltaika w Tarnowskich Górach może być nawet bardziej wydajna niż w czasie lipcowego upału, ponieważ wysoka temperatura obniża efektywność paneli. Po drugie, jako że mimo wszystko to właśnie latem statystycznie notujemy więcej bezchmurnych dni, panele produkują wówczas więcej energii, niż dane gospodarstwo domowe jest w stanie zużyć. Ta nadwyżka nie musi się jednak zmarnować! Wystarczy oddać ją do zakładu energetycznego, który zwróci ją zimą. Instalacje fotowoltaiczne w Tarnowskich Górach są zatem jak najbardziej opłacalne.

Fotowoltaika w Tarnowskich Górach – czy panele można zamontować na każdym budynku?

Kolejne pytanie, które zadaje sobie chyba każdy na Twoim miejscu, dotyczy tego, czy dany dach jest odpowiedni dla tego typu instalacji. Prawda jest taka, że moduły można zainstalować zarówno na starych, jak i na nowych budynkach, pod warunkiem, że pozwala na to stan dachu. Jeśli masz w związku z tym wątpliwości, odwiedź stronę firmy JB Energia, która montuje panele fotowoltaiczne w Tarnowskich Górach i umów się na audyt z jej przedstawicielami. Po przeprowadzeniu eksperckiej analizy otrzymasz jasną odpowiedź. Jeżeli Twój dach w danym momencie nie spełnia niektórych warunków do montażu paneli, możesz wprowadzić wymagane poprawki. W wielu sytuacjach ich koszt okazuje się na tyle niski, że inwestycja w odnawialne źródła energii nadal jest całkowicie opłacalna.

Instalacje fotowoltaiczne dla firm z Tarnowskich Gór

Prywatne gospodarstwa domowe nie są jedynymi miejscami, w których fotowoltaika w Tarnowskich Górach jest rekomendowanym rozwiązaniem. Taka decyzja oznacza również duże zyski w przypadku firm. Panele to przede wszystkim ogromna wygoda – działają one wszak automatycznie. Nie wymagają ingerencji ze strony człowieka. Co równie ważne, inwestycja ta jest nie tylko wyjątkowo rentowna, ale i długoterminowa. Żywotność paneli słonecznych szacuje się nawet na trzydzieści lat – aż tak długo mogą pracować bezawaryjnie! Instalacje fotowoltaiczne Tarnowskie Góry w słoneczne dni pozwalają firmom zaoszczędzić ponadto na opłacie mocowej, która dotyka je przecież najbardziej, bo naliczana jest w godzinach od 7:00 do 22:00, czyli w czasie, gdy większość przedsiębiorstw pracuje najprężniej.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%