Zamknij
REKLAMA

Zamieszkaj w Tarnowskich Górach!

09:53, 28.12.2021 | .
Skomentuj

Miasto znajduje się w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym. Poza tym łatwo dotrzesz stąd do Gliwic, Zabrza czy Chorzowa. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając nieruchomość w Tarnowskich Górach?

Najwięcej terenów mieszkaniowych znajduje się w śródmieściu, a szczególnie w centrum miasta. Duże skupiska ludzi znajdują się także na Osiedlu Kolonii Staszica, Lyszczu, Osiedlu Kolejarzy, Osiedlu Mickiewicza i Blaszynie. Rozbudowana infrastruktura ułatwia komunikację, zapewnia dostęp do ośrodków edukacyjnych, a także sklepów, aptek czy przychodni.

Na co zwrócić uwagę wybierając nieruchomość?

Praktycznie w każdym przypadku duże znaczenie ma lokalizacja. Od położenia mieszkania zależy codzienność Twoja oraz Twojej rodziny. Jeśli wybierzesz życie pod miastem, musisz liczyć się z dojazdami nawet po podstawowe produkty spożywcze. Dla kogoś może być ważna bliskość przedszkola lub szkoły. Każdy warunkuje zakup mieszkania w różny sposób i nie zawsze jest to uzależnione od ceny. Szukasz czegoś dla siebie? Sprawdź, Tarnowskie góry - Mieszkania na Adresowo.pl.

Rynek pierwotny czy rynek wtórny?

Nowe budownictwo oferuje wiele udogodnień, których często brakuje w starszych kamienicach lub blokach sprzed kilku dekad. Standardem stały się windy i miejsca parkingowe lub garażowe dla mieszkańców. W przypadku starszych obiektów bywa z tym różnie. Teoretycznie zawsze można stanąć pod blokiem. Jednak, gdy nie mamy wykupionego miejsca może pojawić się problem z parkowaniem.

Czy oznacza to, że mieszkania z drugiej ręki są złe? W żadnym wypadku! Często to dobrze zlokalizowane nieruchomości. Dzięki temu nawet na pieszo załatwisz wiele codziennych sprawunków, co jest dużym udogodnieniem. Warto więc zastanowić się nad swoimi potrzebami oraz oczekiwaniami i dopiero na tej podstawie podjąć decyzję o wyborze nieruchomości.

Czy to jest dobry moment na zakup mieszkania?

Otaczająca rzeczywistość jest bardzo dynamiczna. W skrócie można powiedzieć, że dobry moment na zakup mieszkania był wczoraj, a kolejny dobry jest dzisiaj. Wynika to z faktu, że ceny nieruchomości, nawet podczas pandemii, stale rosną. Nie zapowiada się, aby miało być inaczej.

Wszystko za sprawą rosnących cen materiałów budowlanych i robocizny. Nie sprzyja także otoczenie gospodarcze. Borykamy się z wysoką inflacją, a wzrost stóp procentowy w celu jej powstrzymania, skutkował wzrostem rat kredytów. Wszystko to wpływa na cenę każdego metra kwadratowego mieszkania.

Szukasz mieszkania? Działaj mądrze!

Jeśli dotychczas wynajmujesz mieszkanie i szukasz czegoś dla siebie, to dobry moment na zakupy. W ciągu ostatniej dekady ceny wzrosły o ponad 50% - to bardzo dużo. Kupując mieszkanie za gotówkę, możesz liczyć na wzrost jego wartości. Gdy finansujesz zakup kredytem, wartość rośnie, ale kredyt spłacasz tylko do ustalonej wysokości. W razie kłopotów możesz sprzedać je z zyskiem, który zostanie po spłacie kredytu.

Tarnowskie Góry to miasto, które daje wiele możliwości, a to ze względu na swoją lokalizację blisko innych większych ośrodków miejskich. Warto pomyśleć o zakupie nieruchomości akurat tutaj, gdzie ceny za m2 są nieco niższe niż w najbliższym sąsiedztwie.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%