Zamknij
REKLAMA

Fala pozwów tuż za rogiem. Dla Frankowiczów to ostatni dzwonek

00:00, 19.05.2022 | materiał partnera

Nastały ciężkie czasy dla osób, które na swoje domy i mieszkania zaciągnęły kredyt hipoteczny w banku. O dziwo, problem ten nie dotyczy już tylko grupy kredytobiorców, jaką są Frankowicze, bowiem spekuluje się, iż to właśnie Złotówkowicze są aktualnie w gorszej sytuacji. Żadna z nich nie jest pożądana, ale raty kredytów drastycznie rosną, dlatego też spodziewamy się rychłej reakcji Złotówkowiczów, a co za tym idzie – nadchodzącej fali pozwów o unieważnienie wskaźnika WIBOR. Zastanówmy się jednak, jak to odbije się na Frankowiczach?

Rada Polityki Pieniężnej już 8 raz z rzędu podniosła stopy procentowe, co w efekcie przyniosło kredytobiorcom złotówkowym podwyższenie rat prawie o dwa razy

Na wartości znacznie tracą ugody frankowe, które polegają na przewalutowaniu kredytu frankowego na złotówkowy w oparciu o wskaźnik WIBOR

19 lutego 2022 roku złożony został pierwszy pozew w Polsce o unieważnienie wskaźnika WIBOR, dając tym samym pole do nadchodzącej walki Złotówkowiczów o niższe raty w sądzie

WIBOR-owcy jak Frankowicze – posypią się pozwy

Tak jak w przypadku kredytów frankowych, niedozwolone zapisy w umowie powodują toksyczność zobowiązania dla kredytobiorcy. WIBOR jest wskaźnikiem, który ustala po jakiej cenie banki mogą pożyczać między sobą środki, co nie oddaje rzeczywistości i nie opiera się na realnych transacjach. W ocenie dr Sebastiana Frejowskiego jest to ukryta marża banków i winien być usunięty z umów kredytowych niezwłocznie. Zapowiedziane przez Premiera Mateusza Morawieckiego usunięcie WIBOR-u wraz z początkiem nowego roku również daje pole do refleksji nad wadliwością tego wskaźnika.

Pierwszy w Polsce pozew o unieważnienie WIBOR został złożony z początkiem bieżącego roku przez dr Sebastiana Frejowskiego, który swoim zdecydowanym krokiem w stronę sądu otworzył Złotówkowiczom drogę do wyjścia z patowej sytuacji. Tak, jak w przypadku Frankowiczów – spodziewamy się ogromnego zatrzęsienia i lawiny pozwów, które zostaną skierowane do sądów, bowiem ponad 2,2 mln umów kredytów hipotecznych, to kredytobiorcy borykający się z wysokimi i problematycznymi spłatami.

Konsekwencje pozwów złotówkowych dla Frankowiczów

Podobnie, jak w przypadku orzeczeń Sądu Najwyższego dającego wyraz słuszności batalii sądowych Frankowiczów o unieważnienie swoich umów kredytowych – Złotówkowicze mogą zostać zachęceni do wejścia na drogę sądową przez informację płynącą z ust rządzących dotyczącą usunięcia WIBOR-u. W sytuacji, gdy sądy podobnie jak w sprawach frankowych staną po stronie Złotówkowiczów uznając WIBOR za wskaźnik ustalany sztucznie i nie oddający rzeczywistości – możemy jedynie przygotować się na podobne zakończenie, jak w przypadku spraw frankowych.

Sądy powszechne już mierzą się z problemem swojej wydolności w sprawie szybkości rozstrzygania spraw, a dodatkowe pozwy ze strony Złotówkowiczów mogą tylko pogłębić ten problem i sprawić, że procesy znacznie się wydłużą. Rekomenduje się, aby Frankowicze zastanawiający się nad tym, czy swój pozew złożyć do sądu podjęli decyzję, jak najszybciej.

Gdzie Frankowicze z Tarnowskich Gór mogą kierować pozew?

Specjaliści Kancelarii Frejowski CHF polecają, aby Frankowicze zamieszkujący Tarnowskie Góry swoje pozwy kierowali właśnie do Sądu Okręgowego w Tarnowskich Górach, bowiem ilość referatów w tym właśnie sądzie sprzyja szybszemu rozpatrzeniu spraw frankowych, a co za tym idzie – jeszcze trochę czasu zajmie dotarcie do tego sądu pozwów złotówkowych. Reakcja mieszkańców Tarnowskich Gór posiadających kredyty frankowe powinna być natychmiastowa, bowiem poza pozwami złotówkowymi do sądów idą masowo również Frankowicze, których umowy powiązane były z działalnością gospodarczą, a ponadto – Sąd Najwyższy swoimi orzeczeniami, których teraz będzie tylko więcej zachęci znaczną grupę Frankowiczów do działania.

Skontaktuj się z Kancelarią Frejowski CHF, której reprezentant złożył pierwszy pozew o unieważnienie WIBOR, a umowy frankowe unieważnia już od lat. Dowiedz się, w jaki sposób możesz pozbyć się swojego kredytu i co zrobić, aby efekty były widoczne jak najszybciej!

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%