Zamknij
REKLAMA

Dywan – dodatek, który nadaje ton wnętrzu

09:03, 14.06.2022 | materiał partnera

Jeśli nie lubisz parkietów ani wykładzin, wówczas najlepszym rozwiązaniem jest dywan. Pasuje praktycznie wszędzie – do salonu, sypialni, pokoju dziennego, pokoju dziecka, gabinetu, do przedpokoju. W zależności od wybranego dywanu nadasz pomieszczeniu ton – jego kolorystyka lub deseń mają znaczący wpływ na cały wystrój wnętrza. 

Wybór nie będzie łatwy – w sprzedaży znajduje się obecnie tak wiele propozycji, że aż ciężko zdecydować się na tylko jeden dywan. Dlatego dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby znaleźć ten optymalnie dopasowany do pomieszczenia.

Jak wybrać najlepszy dywan?

Pierwszym czynnikiem, decydującym o tym, który dywan będzie najlepszy w danym pomieszczeniu, są oczywiście jego wymiary. Tu masz dwie drogi – pierwsza to wybór takiego, który będzie sięgać od ściany do ściany, pokrywając dosłownie całą podłogę. Na nim następnie ustawia się meble. Druga – wybór dywanu, który będzie wypełnić podłogę pomiędzy już stojącymi, na przykład sięgający od meblościanki zajmującej całą ścianę do łóżka i szafki nocnej po przeciwnej stronie. W tym jednak przypadku optymalny wymiar zależy od aranżacji umeblowania, więc znalezienie takiego dywanu, który dokładnie wpasuje się w dostępną przestrzeń, może być trudnym zadaniem. Kompromisem jest częściowe ukrycie dywanu pod meblami.

Drugi ważny aspekty to kolorystyka. Dywan musi mieć design komponujący się z aranżacją pomieszczenia. Jednobarwne doskonale nadają się do wnętrz klasycznych, retro, glamour, minimalistycznych oraz skandynawskich, podczas gdy wielobarwne i z deseniami najlepiej komponują się z nowoczesnymi. Ale uwaga – odpowiednio dobrany deseń może pasować również do aranżacji minimalistycznych i retro. Musi tylko odpowiadać wymaganiom danego stylu aranżacyjnego - na przykład w przypadku minimalistycznego mogą być to proste linie lub okręgi, bez skomplikowanych i złożonych elementów.

Warto dodać, że do pokoju dziecięcego przygotowany został szeroki wybór dywanów mających radosne, kolorowe desenie i zdobionych obrazkami, zwierzętami czy figurami geometrycznymi.  Dzięki temu mogą stać się dla dziecka świetną nawierzchnią do różnego rodzaju zabaw. 

Materiał ma znaczenie

Przy wyborze dywanu istotne znaczenia ma przędza, z jakiej został wykonany. Zalecane są dywany mające krótkie runo – dzięki temu łatwiej je odkurzać, nie gromadzą się w nich zanieczyszczenia, jest to także mniej przyjazne środowisko dla alergenów i roztoczy. Runo może być wykonane z wełny, akrylu lub przędzy polipropylenowej. To właśnie ten ostatni surowiec jest najbardziej wytrzymały i nie zniekształca się nawet przy częstym odkurzaniu.

Wszystkie propozycje dywanów, jakie znajdziesz na brw.pl, są wykonane z materiałów wysokiej jakości, co powinno gwarantować ich wieloletnie użytkowanie. Szeroki wybór rozmiarów oraz kolorystyk i deseni sprawia, że każdy znajdzie tu najbardziej odpowiedni dla swojego salonu, gabinetu czy innego pomieszczenia. Wszystkie łączy jedna wspólna cecha – jest nią niezwykle przystępna cena.

Dlatego jeśli chcesz wymienić dywan w swoim mieszkaniu, zajrzyj na stronę brw.pl i zamów najlepszy już dzisiaj!

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%