Zamknij
REKLAMA

Jak przygotować się do matury rozszerzonej z chemii?

12:14, 20.06.2022 | .
Skomentuj

Większość osób podchodzących do egzaminu dojrzałości z chemii ma na celu dostanie się na wymarzone kierunki medyczne. Trzeba jednak pamiętać, że są to profile szczególnie oblegane, a zakwalifikowanie się wymaga naprawdę wiele nauki. Na całe szczęście w Internecie znaleźć można wiele pomocy naukowych, które znacząco ułatwią przygotowania do egzaminu. W tym artykule znajdziesz najlepsze i, co najważniejsze, sprawdzone pozycje książkowe, które sprawią, że nauka chemii stanie się dla Ciebie prawdziwą przyjemnością.

Podstawa – podręczniki

Nie zaczniesz nauki dodatkowej, jeżeli nie opanujesz materiału podstawowego. Choć wybór podręczników jest zawsze z góry narzucony przez daną szkołę, na szczególną uwagę zasługuje seria podręczników z wydawnictwa Nowa Era. Przejrzysta szata graficzna, szerokie omówienie zagadnień i przykładowe testy to tylko kilka zalet, które znajdziesz w serii podręczników "Chemia Nowej Ery". Warto podkreślić również, że pomoce naukowe tego wydawnictwa, zawierają także szereg zadań dodatkowych, dostępnych po wpisaniu kodu z podręcznika na stronie internetowej. 

Vademecum maturzysty

Vademecum często nazywane jest małą encyklopedią wiedzy z danego przedmiotu. Nie bez powodu pozycje te zyskują co roku tak wielką popularność wśród maturzystów. Zawarte w nich skondensowane informacje, pozwolą w wyjątkowo szybki sposób powtórzyć niezbędne do otrzymania wysokiego wyniku zagadnienia. To, z jakiego vademecum skorzystasz, zależy wyłącznie od Twoich preferencji. Największą popularnością natomiast cieszą się pozycje Operonu oraz Nowej Ery. Warto więc sprawdzić w pierwszej kolejności te właśnie pomoce naukowe.

Zbiory zadań

Wybór odpowiedniego zbioru zadań może okazać się nie lada wyzwaniem. Ilość dostępnych na rynku pozycji zdecydowanie nie ułatwia tego zadania. Warto natomiast, abyś podczas zakupu sprawdził przede wszystkim:

  • poziom trudności zawartych w opracowaniu zadań,
  • obecność odpowiedzi z wytłumaczeniem dla wszystkich pytań,
  • zawarcie zadań zgodnych z zagadnieniami z podstawy programowej;
  • ilość zadań (oczywiście im więcej, tym lepiej).

Idealny zbiór zadań z chemii powinien zawierać wszystkie wymienione wyżej cechy. Pozycjami, które figurują na samym szczycie list książek godnych polecenia, są z tego powodu przede wszystkim zbiory zadań wydawnictwa Omega.

Jak więc widzisz, opcji pomocy naukowych do matury z chemii jest całe mnóstwo. Opanowanie wymaganych zagadnień oraz regularne wykonywanie zadań z pewnością pomoże Ci zdobyć miejsce na wymarzonej uczelni.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%