Zamknij
REKLAMA

Pomoc drogowa, która spełni nasze oczekiwania – radzi ekspert z Krakowa

14:58, 22.06.2022 | materiał partnera

Kierowcy, którzy kiedykolwiek szukali pomocy drogowej z pewnością zauważyli, że firm oferujących tego typu usługi jest bardzo dużo. Pracownik pomocy drogowej z Krakowa radzi, żeby zapoznać się z ofertami co najmniej kilkunastu z nich. Jest to ważne, gdyż poziom świadczonych usług jest w tej branży bardzo zróżnicowany. Jak wybrać najlepszą pomoc drogową?

Dlaczego potrzebujemy pomocy drogowej?

Każdy kierowca potrzebuje kontaktu do sprawdzonej firmy zajmującej się pomocą drogową. Niezależnie od tego jak bardzo jesteśmy ostrożni, nie mamy szans przewidzieć, co może spotkać nas na drodze. Możemy mieć wypadek (niekoniecznie z własnej winy), auto może odmówić nam posłuszeństwa daleko od domu. Niektórym kierowcom zdarza się źle zatankować paliwo lub zatrzasnąć kluczyki w pojeździe. Nie ze wszystkimi problemami poradzimy sobie samodzielnie, dlatego dobrze jest zawczasu pomyśleć o wsparciu.

Co warto wiedzieć o usługach świadczonych przez pomoc drogową?

Dużej części z nas pomoc drogowa kojarzy się przede wszystkim z holowaniem aut lub transportowaniem ich na lawecie. Pracownik pomocy drogowej z Krakowa zauważa, że w tej chwili  zakres usług przeciętnej firmy w tej branży jest znacznie szerszy. Wiąże się to z dużą konkurencją. Przedsiębiorstwa, które chcą utrzymać się na rynku muszą postarać się o klienta.

Pomoc drogowa może naprawić auto, które zepsuło się w trasie (pod warunkiem, że usterki nie są poważne). Takie rozwiązanie sprawia, że klient może zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Coraz więcej firm oferuje swoim klientom możliwość skorzystania ze strzeżonego parkingu. Popularnej usługi to pomoc w otwieraniu zamarzniętych lub zatrzaśniętych drzwi samochodu. Pracownik pomocy drogowej pomoże nam odpompować źle zatankowane paliwo, a jeżeli zabraknie nam benzyny w trasie -  możemy poprosić o jej dowiezienie.

Coraz więcej firm zajmujących się pomocą drogową oferuje swoim klientom wynajęcie auta zastępczego w przypadku gdy ich samochód będzie uszkodzony i niezdolny do jazdy. Inną usługą jest zapewnienie hotelu (lub innego noclegu) klientowi, którego auto zepsuło się wieczorem, w odległości większej niż 100 kilometrów od miejsca zamieszkania.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani jakąś konkretną usługą, koniecznie zadzwońmy do kilku firm i o nią zapytajmy. Następnie porównajmy ceny.

Pomoc drogowa w Krakowie – co jeszcze jest istotne?

Doświadczony pracownik pomocy drogowej z Krakowa przypomina, że zakres usług i cennik nie mogą być dla nas jedynymi kryteriami wyboru. Bardzo ważne jest, żeby upewnić się na jakim obszarze działa dana firma (musimy to sprawdzić zwłaszcza wtedy, gdy często jeździmy w trasy). Idealnie byłoby nawiązać współpracę z przedsiębiorstwem posiadającym kilka oddziałów. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że gdy auto zepsuje się nam nad morzem, nie będziemy musieli czekać całego dnia aż pomoc drogowa dotrze do nas z Krakowa.

Kolejnym kluczowym kryterium jest wielkość floty pojazdów jaką dysponuje dana firma. Im jest ona większa, tym lepiej dla nas. Każdy kierowca z pewnością zauważył, że są okresy, kiedy wypadków na drodze jest więcej niż zazwyczaj. Jeżeli będziemy mieć pecha i auto zepsuje się nam w takim kryzysowym czasie, prawdopodobnie będziemy musieli długo czekać na pomoc drogową. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy współpracujemy z dużą firmą, która jest w stanie obsłużyć w jednym terminie większą ilość klientów.

Na koniec pamiętajmy o sprawdzeniu opinii klientów, którzy mieli okazję korzystać z oferty danej pomocy drogowej. Im więcej pozytywnych komentarzy w długim przedziale czasowym, tym bardziej wiarygodna jest dana firma.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%