Zamknij
REKLAMA

Biurko z regulacją wysokości - czemu warto je kupić?

14:47, 27.06.2022 | materiał partnera
Praca biurowa w niektórych przypadkach może okazać się równie groźna dla zdrowia pracowników, co praca fizyczna. Problemy wynikają przede wszystkim z dwóch czynników - specyfiki pracy siedzącej oraz kontaktem z ekranem komputera. Poza nimi warto wspomnieć również o hałasie, wysokim poziomie stresu oraz przemęczeniu pracowników. Zdecydowanej większości wspomnianych zagrożeń można jednak uniknąć. W jaki sposób? Tę kwestie szczegółowo omawiamy w naszym nowym poradniku. 
 
Miejsce pracy w biurze powinno być idealnie dostosowane do potrzeb pracowników. Mowa tu jednak nie tylko o wygodzie, ale też - a może przede wszystkim - o kwestiach zdrowotnych. Przy aranżacji biura i doborze używanych w nim mebli pracodawca powinien skoncentrować się na zapewnieniu pracownikom możliwości przyjęcia odpowiedniej pozycji podczas pracy przy komputerze. Pod tym względem najważniejsze okazują się biurka z regulacją wysokości. Co warto wiedzieć o tego typu meblach? Jakie zalety oferują swoim użytkownikom? Przed jakimi problemami ich chronią? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej.

Wygodne biurka z regulacją wysokości - produkty niezbędne w każdym biurze 

Praca przy dobrych biurkach regulowanych może odbywać się w dwóch pozycjach - na siedząco oraz na stojąco. W pierwszym przypadku konieczne okazuje się oczywiście zapewnienie dobrego, również regulowanego krzesła. Te dwa meble mogą pozwolić pracownikowi idealnie dobrać wysokość blatu, monitora komputera i innych akcesoriów, dopasowując je do swojego wzrostu oraz preferencji co do przyjmowanych pozycji. Przy biurku z regulowaną wysokością można pracować również w pozycji stojącej. Ten drugi sposób związany jest z wieloma korzyściami - pomaga skuteczniej zatroszczyć się o swoje zdrowie oraz zwiększyć wydajność i kreatywność pracownika. 

Zagrożenia wynikające z pracy w pozycji siedzącej - problemy zdrowotne i mniejsza efektywność

Jak wspomnieliśmy, praca na stojąco jest dla naszego zdrowia korzystniejsza niż ta w pozycji stojącej. Oczywiście by odczuć związane z nią korzyści nie musimy całkowicie przejść na tryb pracy stojącej. Korzystając z biurek z regulowaną wysokością możemy bowiem pracować rotacyjnie - przez pewien na stojąco, a następnie, np. gdy odczujemy objawy zmęczenia nóg - po prostu usiąść. To bardzo ważne zwłaszcza w początkowej fazie naszej przygody z pracą w pozycji stojącej - pozwala uniknąć kontuzji oraz zniechęcenia wynikającego z odczuwanych dolegliwości. 
 
Pora jednak przejść do meritum i wyjaśnić, w jaki sposób siedzący tryb życia destrukcyjnie działa na nasze zdrowie. Pod tym względem najważniejszy okazuje się oczywiście brak ruchu. Brak odpowiedniej ilości aktywności fizycznej może prowadzić do nadwagi i zaburzeń metabolicznych, a także schorzeń stawów. Nie bez znaczenia jest też to, że większość pracując przed komputerem na siedząco przyjmuje nieprawidłową pozycję. To z kolei odbija się na kondycji naszego kręgosłupa, prowadząc do bólów pleców, karku i głowy, a w skrajnych przypadkach nawet ograniczeń mobilności. 
 
Dostarczając pracownikowi biurko regulowane, pozwalamy mu uniknąć tego typu problemów i sprawiamy, że ten będzie pracował wydajniej i kreatywniej. Jest to związane nie tylko z tym, ze podczas pracy przyjmuje on zgodną z anatomią pozycję, ale też faktem, iż pracując na stojąco spala się więcej kalorii, co powoduje wzrost poziomu endorfin i zauważalną poprawę samopoczucia. 

Biurko z regulacją wysokości, ścianka akustyczna i inne ergonomiczne meble biurowe

Oczywiście chcąc zadbać o kreatywność, zdrowie i dobre samopoczucie pracowników, powinniśmy zapewnić im nie tylko biurka z regulacją wysokości. Spore znaczenie mają również inne meble biurowe oraz akcesoria, które pozwolą w pełni wykorzystać potencjał biurek oraz jeszcze lepiej zatroszczyć się o komfort pracowników. Na rynku dostępne są między innymi takie produkty jak ścianka akustyczna, dzięki której pracownik może odseparować się od zgiełku panującego w biurze i lepiej skupić się na swojej pracy. Szczególnie duże znaczenie ich zastosowanie ma w przestrzeniach typu open space. 
 
W ofercie firmy Fly-Desk.com znajdziemy także szeroki wybór innych akcesoriów, które pozwolą na ergonomiczne i praktyczne zaaranżowanie pomieszczeń biurowych. Mowa tu między innymi o organizerach kabli, uchwytach na monitor komputerowy, gniazdach USB i media portach, a także stołkach balansujących, które pozwalają przyjąć idealną pozycję ciała. Do pracy w pozycji stojącej rekomendowane są zaś maty antyzmęczeniowe. 

Elektryczne biurko dopasowujące się do wzrostu użytkownika - większy komfort i wyższy stopień ergonomii

Wyposażając pracowników w biurko z regulacją wysokości oraz pozostałe wspomniane akcesoria, dbamy nie tylko o ich zdrowie, ale też sprawność działania firmy, bo zdrowsza załoga skuteczniej będzie realizowała swoje zadania. Nie bez znaczenia jest też budowa ich zaufania oraz wizerunku firmy dbającej o swoich pracowników. Zakup tego typu wyposażenia warto więc postrzegać jako inwestycję, która zwróci się w wielu wymiarach. 
(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%