Zamknij

Ubezpieczenia na życie – czym się od siebie różnią?

13:23, 02.08.2022 . Aktualizacja: 13:23, 02.08.2022
Skomentuj

Polisa na życie to zabezpieczenie na wypadek nagłych zdarzeń, które mogą przydarzyć się w każdej rodzinie. Wybór dobrego ubezpieczenia nie jest prosty ze względu na dużą ilość dostępnych na rynku opcji. Przed podjęciem decyzji zweryfikuj, czym różnią się poszczególne produkty.

Czym się różnią polisy na życie?

Ochrona z polisy na życie może obejmować wsparcie nie tylko w razie zgonu ubezpieczonego, lecz także wypadku bądź zachorowania, a nawet narodzin dziecka. Modyfikować możesz zarówno wysokość sumy ubezpieczenia, jak i czas trwania ochrony. Niektórzy ubezpieczyciele dają również możliwość jednoczesnego inwestowania w wybrany fundusz. Wybór jest szeroki. Jak się w tym odnaleźć?

Podstawowe różnice pomiędzy ofertami ubezpieczenia na życie to:

  • czas trwania umowy;
  • ilość osób objętych ubezpieczeniem;
  • świadczenia i przeznaczenie;
  • wiek umożliwiający skorzystanie z polisy. 

 

Ubezpieczenie na życie online można zawrzeć zarówno bezterminowo (w takiej sytuacji składkę trzeba opłacać regularnie, aż do momentu wypowiedzenia umowy), jak i na czas określony, np. ustalony w latach. Polisą da się objąć nie tylko siebie. Jeśli chcesz, możesz włączyć do umowy również swojego partnera czy dzieci. Ubezpieczenie grupowe jest z kolei zawierane przez zakład pracy dla pracowników. 

Polisy na życie różnią się też przeznaczeniem. Oprócz produktów typowo nastawionych na ochronę ubezpieczonego można się spotkać z propozycjami, które stworzono w celu oszczędzania czy inwestowania. Zanim zawrzesz umowę, sprawdź, czy kwalifikujesz się do ubezpieczenia ze względu na wiek. Chwilą, która najczęściej uprawnia do samodzielnego podpisania umowy, jest osiągnięcie pełnoletności. Górna granica różni się w zależności od ubezpieczyciela, jednak najczęściej wynosi ok. 65 lat. 

Rodzaje ubezpieczeń na życie 

Polisa na życie to nie tylko najpopularniejsze wśród klientów towarzystw ubezpieczeniowych ubezpieczenie na wypadek śmierci. Wśród dostępnych produktów czeka na ciebie znacznie więcej możliwości. 

Ubezpieczenie na dożycie zakłada wypłatę świadczenia ubezpieczeniowego w przypadku, gdy osoba ubezpieczona dożyje końca umowy. W zależności od warunków konkretnej polisy możliwe jest ustalenie, że nawet w przypadku śmierci ubezpieczonego przed ustaloną datą ubezpieczyciel wypłaci określoną część środków rodzinie. 

W ostatnich latach na popularności zyskuje również ubezpieczenie mieszane. W tym przypadku polisa pełni zarówno funkcję ochronną, jak i inwestycyjną bądź oszczędnościową. Część wpłacanej składki jest przekazywana na wybrany fundusz bądź konto oszczędnościowe. 

Ubezpieczenie posagowe to z kolei rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą zabezpieczyć przyszłość swojego dziecka. Środki zostaną mu wypłacone, gdy osiągnie pełnoletność. Stanowi to również wsparcie na wypadek śmierci rodzica. 

Niezależnie od tego, jaki rodzaj polisy wybierzesz, możesz dostosować sumę i zakres ubezpieczenia do swoich potrzeb. Dzięki temu zapewnisz sobie i swojej rodzinie zabezpieczenie na wypadek nagłych, nieprzewidzianych sytuacji.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

RomekRomek

0 0

ja lata temu wykupiłem ubezpieczenie na życie w ergo hestia. warunki się nie zmieniają i jestem zadowolony z obsługi. nie ma co zmieniać dobrego bo można gorzej trafić 14:26, 17.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%