Zamknij

10 powodów, dla których warto odwiedzić Tarnowskie Góry

12:38, 04.08.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:39, 04.08.2022

Choć próżno szukać Tarnowskich Gór wśród rankingów przedstawiających najatrakcyjniejsze miasta w Polsce, to zdecydowanie warto zawitać właśnie tutaj, nawet na kilka dni. Oto 10 argumentów, które przemawiają za odwiedzeniem Tarnowskich Gór!

Zabytkowa Kopalnia Srebra

O tym, że warto się wybrać do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, najlepiej świadczy fakt wpisania jej na listę światowego dziedzictwa UNESCO – to najmłodszy obiekt pod tym względem obiekt w Polsce, który znajduje się najkrócej w tym prestiżowym zestawieniu. Odwiedziny w Zabytkowej Kopalni Srebra są przeżyciem, które pamięta się do końca życia, dlatego warto się tu wybrać nawet przejazdem.

Sztolnia Czarnego Pstrąga

Tarnowskie Góry to region tradycyjnie górniczy, który słynął z wyrobisk – dzisiaj w dużej części również są one eksploatowane, tylko że w celach turystycznych, czego kolejne potwierdzenie stanowi Sztolnia Czarnego Pstrąga. To równie niezwykłe miejsce jak Zabytkowa Kopalnia Srebra, z którą zresztą tworzą wspólny kompleks obiektów wpisanych na listę UNESCO. Sztolnię można przepłynąć łodzią, podziwiając w tym czasie niezwykłe wnętrza wyrobiska.

Park w Reptach i Dolina Dramy

Tuż obok Sztolni Czarnego Pstrąga zlokalizowany jest tak samo interesujący Park w Reptach wraz z Doliną Dramy. Doskonale zagospodarowany teren, w którym panuje cisza i spokój, sprzyja wielogodzinnemu relaksowi po uważnym zwiedzaniu miejscowych, zabytkowych wyrobisk oraz innych atrakcji, do których za chwilę przejdziemy. Warto zatem przyjechać do Tarnowskich Gór co najmniej na kilka dni – jeżeli potrzebne są dodatkowe środki, oferty szybkich pożyczek można znaleźć na stronie https://sowafinansowa.pl/artykuly/pozyczka-w-15-minut/.

Rynek i zabytkowe centrum

Niewielki, ale urokliwy rynek z zabytkowymi kamieniczkami i kościołami zachęca do spędzania czasu na zwiedzaniu, posiłku czy napitku w jednym z licznych tutejszych obiektów gastronomicznych. Centralnie położony ratusz i odchodzące od rynku uliczki tworzą interesujący pod względem architektonicznym obszar, po którym zdecydowanie warto pospacerować co najmniej przez kilka godzin.

Park wodny

Czas na aktywny relaks i propozycję dla rodzin przebywających w Tarnowskich Górach, czyli park wodny. Różnorodność i bogactwo infrastruktury sprawia, że przyjemnie czas spędzi tu każdy niezależnie od wiek i wymagań.

Lasy Lublinieckie

Tarnowskie Góry mają dużo do zaoferowana także pod względem przyrodniczym, czego najlepsze potwierdzenie stanowią znajdujące się w granicach miasta, rozległe Lasy Lublinieckie. To doskonała przestrzeń na spacery, przejażdżki rowerowe, grzybobranie i relaks na łonie przyrody.

Rezerwat przyrody Segiet w Bytomiu

Położony w niewielkiej części na obszarze Tarnowskich Gór rezerwat przyrody Segiet również przyciąga dziewiczą i różnorodną przyrodą, która stanowi zachęcającą przestrzeń do aktywności w rodzaju przechadzek, joggingu czy jazdy rowerem.

Pałac w Rybnej

Piękną architekturę pałacową w tak samo uroczych okolicznościach przyrody można podziwiać w Rybnej przy ul. Powstańców Warszawskich, 10 min jazdy autem od rynku. Obecnie obiekt funkcjonuje jako hotel – z myślą o dłuższym pobycie można wesprzeć się finansowo poprzez szybkie pożyczki online.

Zamek w Tarnowicach Starych

Duże wrażenie robi dość mało popularny, ale zdecydowanie warty uwagi zamek w Tarnowicach Starych. Utrzymany w bardzo dobrym stanie i o ciekawej architekturze, aktualnie działa również jako muzeum z możliwością zwiedzania wnętrz.

Hałda Popłuczkowa

Naturalne wzniesienie na terenie dawnej kopalni Fryderyk, które składa się na historyczną infrastrukturę górniczą w mieście, obecnie pełniącą funkcję obiektów turystycznych. W razie potrzeby pomocy w sfinansowaniu wyjazdu do Tarnowskich Gór w to i inne miejsca pomocą mogą pożyczki i kredyty dostępne w serwisie sowafinansowa.pl.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%