Zamknij

Porównaj ceny OC i zacznij od oszczędności

18:17, 01.04.2020 | .Materiał płatny

Towarzystwa ubezpieczeniowe robią wszystko, aby zachęcić kierowców do skorzystania z oferty. Chociaż obecnie na próżno szukać bardzo tanich ubezpieczeń, nadal niektóre firmy proponują składki nawet o kilkaset złotych niższe w porównaniu z konkurencją. Dlatego dużym błędem jest wybór przypadkowego ubezpieczyciela. Warto więc poświęcić odrobinę czasu, aby skorzystać z internetowych narzędzi udostępnianych m.in. na https://ubezpieczamy-auto.pl/.

Ceny OC – od czego zależą?

Ubezpieczyciele dokonują kalkulacji na podstawie indywidualnego ryzyka ubezpieczeniowego związanego z konkretnym kierowcą. Uwzględniają przy tym wiele czynników, wśród których wymienić można kilka najważniejszych.

Wiek kierowcy

Kierowcy w wieku 36-45 lat mogą liczyć na dużo niższe składki w porównaniu z osobami w pozostałych kategoriach wiekowych. Płacą oni średnio 578 zł. Tymczasem kierowcy w wieku:

18 – 25 lat – płacą aż 1360 zł

26-35 lat – płacą 706 zł

46-55 lat – płacą 579 zł

powyżej 56 lat – 579 zł.

Z czego wynikają tak duże różnice szczególnie między kierowcami w średnim wieku a młodymi osobami? Chodzi o brak doświadczenia i mała umiejętność w szybkim reagowaniu na zmieniającą się sytuację na drodze.

Marka pojazdu i pojemność silnika

Sportowe pojazdy z dużą pojemnością silnika obarczone są wysoką składką na obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. Powód jest prosty: takie pojazdy mają dobre osiągi i mogą rozwijać znacznie większe prędkości. Dlatego właściciele aut takich marek jak BMW czy Audi płacą nawet kilkaset złotych więcej niż właściciele Renault, Toyoty czy Skody.

Miejsce zamieszkania

Ceny OC są różne w różnych miastach, co wynika z większego lub mniejszego ryzyka spowodowania zdarzenia drogowego. I tak, kierowcy z Wrocławia płacą nawet o 300 zł więcej w porównaniu z mieszkańcami Rzeszowa.

Jak porównać wysokość składek OC?

Nie musisz samodzielnie zbierać danych od poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych, aby dotrzeć do atrakcyjnych ofert. Takie informacje zgromadzisz bez wychodzenia z domu, korzystając z narzędzi dostępnych np. na stronie https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/. Wystarczy wypełnić formularz, podając konkretne dane, np. rok produkcji samochodu, zakres ochrony, dane kierowcy, miejsce garażowania auta itp. W informacji zwrotnej otrzymasz konkretne kwoty przedstawiające wysokość składki obowiązującej u konkretnego ubezpieczyciela.

Pamiętaj, że w przypadku OC jak najbardziej możesz wybrać najtańszą ofertę. Zakres ochrony oraz sumy gwarancyjne są niezależne od wysokości składki – to kwestie regulowane ustawowo. Dlatego nie ma sensu przepłacać – tym bardziej, że możesz zaoszczędzić nawet do 50%.

Poza ceną, uwzględnij takie aspekty jak np.:

możliwość rozłożenia płatności na raty,

opcję Bezpośredniej Likwidacji Szkód,

o ile kwestie te mają dla Ciebie znaczenie. Jeżeli nie, wybór jest dużo łatwiejszy.

Oszczędzanie warto rozpocząć od małych rzeczy, do których zalicza się także wybór najtańszej polisy OC. Dzięki temu w portfelu zostanie nawet kilkaset złotych – bez żadnego większego wysiłku z Twojej strony oraz odmawiania sobie przyjemności.

 

(Tekst sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop