Zamknij

Co ma znaczenie w przypadku hostingu WWW?

18:06, 21.04.2020 . Aktualizacja: 09:46, 22.04.2020
Skomentuj

Wybieramy wartościowy hosting

Usługa hostingowa musi być niezawodna, dlatego tak ważne jest odpowiednie jej dopasowanie. Nie należy stawiać na dany serwer, sugerując się wyłącznie ceną. Oczywiście wcale nie oznacza to, że tańsza oferta jest złej jakości – na rynku można znaleźć propozycje przygotowana przez znane marki, z których można korzystać za grosze. Zgromadźmy zatem wszystkie najważniejsze informacje, które warto brać pod uwagę, żeby wybrać wartościowy hosting:

  • Darmowy test – możliwość sprawdzenia usługi przed uregulowaniem płatności to podstawa. Przede wszystkim taki test musi być darmowy, a najczęściej okres próbny wynosi 7 lub 14 dni. To wystarczająco dużo czasu, żeby sprawdzić działanie serwera, supportu czy dostępność wszystkich interesujących nas rozwiązań. Darmowy test to standard na rynku. Co zrobić, jeśli firma, której oferta nas interesuje, nie zapewnia możliwości darmowego testowania? Najlepiej nie podejmować z nią współpracy. Bez większych problemów znajdziemy inną sprawdzoną markę, która zaoferuje nam bezpłatne wypróbowanie swoich usług.
  • Wysokość opłaty po przedłużeniu usługi – firmy hostingowe często oferują hosting WWW w bardzo niskiej cenie w pierwszym roku. W takich przypadkach warto jednak brać pod uwagę kwotę, którą będziemy musieli płacić po przedłużeniu usługi. Bardzo ważne jest również to, czy skorzystanie z promocyjnej oferty nie będzie jednocześnie stanowiło zobowiązania do wydłużenia umowy na kolejny rok.
  • Support – to jeden z kluczowych elementów w przypadku usług hostingowych. Bez względu na to, czy jesteśmy początkującymi, czy zaawansowanymi użytkownikami usług serwerowych, z pewnością podczas współpracy z firmą hostingową będziemy mieć wiele różnych pytań i wątpliwości. W takich sytuacjach bardzo ważna jest szybkość działania supportu oraz treść udzielanych porad. Duże znaczenie ma również dostępność różnych form kontaktu – nie tylko poprzez wiadomość e-mail, ale także czat online czy telefon. Istotne jest również to, jak długo oczekuje się na połączenie ze specjalistą i uzyskanie odpowiedzi.
  • Ograniczenia serwera – mogą one dotyczyć m.in. liczby baz danych, domen, plików, wiadomości e mail na dzień, skrzynek e mail czy kont FTP. Obostrzenia te nie muszą oznaczać, że dana oferta nie jest godna zainteresowania. Zawczasu jednak należy zastanowić się, czy wybrany pakiet spełnia nasze oczekiwania. W razie potrzeby firma hostingowa z pewnością umożliwi nam zmianę usługi na taką, o wyższych parametrach. Co ważne, informacje dotyczące ograniczeń związanych z procesorem, pamięcią RAM czy liczbą zapytań do baz danych najczęściej znajdują się tylko w szczegółowej charakterystyce oferty.
  • Uptime – czyli nieprzerwany czas działania serwera. Im parametr jest wyższy, tym lepiej. Nie istnieją oferty z wynikiem 100 proc., gdyż serwer również wymaga aktualizowania oprogramowania czy wymiany podzespołów, ale warto brać pod uwagę takie oferty, w których uptime wynosi powyżej 99,9 proc.
  • Hosting dedykowany dla CMS Wordpress – ponad 30 proc. wszystkich stron WWW na świecie działa na systemie CMS Wordpress. Usługę zoptymalizowaną pod ten system ma w swojej ofercie na przykład AZ.pl.

(Materiał partnera)

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%