Zamknij

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem? Skuteczne sposoby

19:04, 01.04.2020 | .

Dom jednorodzinny może być łatwym kąskiem dla intruzów, jeśli nie jest odpowiednio zabezpieczony. Poziom bezpieczeństwa można zwiększyć na różne sposoby. Z rozwiązaniem przychodzą zestawy alarmowe, kamery monitoringu, ale także inwestycje w lepsze drzwi i okna. O czym warto pamiętać?

Drzwi wejściowe i okna – podstawa bezpiecznego domu

Wszystkie miejsca, za pomocą których włamywacz może potencjalnie dostać się do wnętrza nieruchomości, wymagają szczególnego zabezpieczenia. Inwestycję w bezpieczny dom warto rozpocząć od montażu drzwi antywłamaniowych. Kluczowy staje się wybór dobrego produktu, gdyż nie wszystkie są sobie równe. Profesjonalne systemy zabezpieczeń, kamery monitoringu, telewizję przemysłową i wiele innych rozwiązań znajdziesz na stronie ivolta.

Stopień odporności i wytrzymałości mechanicznej drzwi antywłamaniowych oznacza się na specjalnej, sześciostopniowej skali. Im wyższa ocena, tym trudniejszy do sforsowania produkt. Dodatkowym zabezpieczeniem drzwi do domu jednorodzinnego jest elektrozaczep, czyli zamek wyposażony w elektromagnes, który działa w taki sam sposób jak np. bramka wejściowa na posesję. Zwolnienie blokady następuje na skutek sygnału elektrycznego wysłanego poprzez wciśnięcie odpowiedniego przycisku na domofonie. W tym wypadku warto również klasyczny domofon wymienić na nowoczesny wideodomofon, dzięki któremu w sposób niezauważony można sprawdzić, kto znajduje się przy wejściu.

Kolejnym kluczowym elementem zabezpieczenia domu są okna. Warto postawi na okna antywłamaniowe zwłaszcza do pomieszczeń usytuowanych na parterze. Ciekawą alternatywą są okna ze wspomnianymi już elektromagnesami, a także specjalnymi zamkami sterowanymi od wewnątrz. Należy również mieć na uwadze, że potencjalnie każde zabezpieczenie może być złamane przez „zdolnego” włamywacza. To jednak może zająć dużo więcej czasu, co znacznie zwiększa ryzyko wykrycia intruza. Co więcej, w przypadku okien z powyższymi zabezpieczeniami konieczne stałoby się użycie ciężkiego sprzętu, m.in. wiertarek. W zdecydowanej większości przypadków taka perspektywa odstraszy włamywacza i sprawi, że zacznie on szukać innego, łatwiejszego celu.

Systemy alarmowe i kamery monitoringu

Dzięki rozmieszczeniu na terenie posesji czujek ruchu aktywujących system alarmowy można skutecznie odstraszyć intruza. Sygnalizatory dzielą się na wizualne, dźwiękowe i dźwiękowo-wizualne. Mogą być również połączone z dodatkowym oświetleniem, co znacznie wzmocni ich efekt.

W dużych domach warto zainstalować system monitoringu, który będzie rejestrował wszystko, co dzieje się na posesji. Należy pamiętać, aby kamery zewnętrzne były względnie widoczne. Dzięki temu będą pełniły funkcję odstraszającą. Nowoczesne systemy kamer IP pozwolą z kolei na podgląd obrazu z wideorejestratorów w aplikacji mobilnej z każdego regionu świata. Wystarczy do tego dostęp do internetu.

 

 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop