Zamknij

Branża druku bez kryzysu

13:22, 06.05.2020 | materiał partnera

Pandemia koronawirusa zakłóciła globalne łańcuchy dostaw towarów z Chin. Problem nie ominął także polskich przedsiębiorców. Dziś kłopotów nie mają jedynie firmy, których magazyny są po prostu zawsze pełne, bez względu na okoliczności. Jest to przezorność jaką wykazała się m.in. firma Office Support z Tąpkowic.

Office Support to przedsiębiorstwo zajmujące się sprzedażą zamienników markowych tuszów i tonerów. Z chińskim biznesem współpracuje niemal od dekady, czyli od początku swojej działalności. W tym czasie pracownicy firmy nauczyli się doskonale rozpoznawać rytm w jakim porusza się chińska gospodarka oraz tamtejsza branża tuszów i tonerów. To sprawiło, że magazyny Office Support są zawsze zabezpieczone. Ponadto przedsiębiorstwo od trzech lat realizuje strategię równomiernej inwestycji zarówno w ludzi, jak i w infrastrukturę IT oraz logistykę. Są to trzy składowe umożliwiające właściwe prognozowanie zachowań na rynku. Poza tym firmie, dzięki dywersyfikacji źródeł dostaw i umocnienia pozycji u dostawców z Chin oraz Europy, udaje się sprawnie funkcjonować pomimo spowolnienia w gospodarce.

To wszystko ma ogromne znaczenie, ponieważ mimo pandemii, która zamknęła wielu Polaków w domach oraz mimo rozpoczynającego się kryzysu ekonomicznego, zapotrzebowanie na druk nie tylko nie zmalało, ale wzrosło. – Bieżący czas sprawił, że wielu z rodziców – ze względu na zamknięcie szkół i potrzebę zdalnej nauki ich dzieci – musiało odkurzyć lub zakupić drukarkę do domu. Efekt tego obserwujemy w naszych sklepach internetowych. Ponadto, chociaż wiele instytucji jest zamkniętych dla klientów, w środku dalej działają. Przykładem może być administracja publiczna czy sektor bankowy. Dla branży druku kryzys nie nastąpił. Drukowaliśmy, drukujemy i będziemy drukować – mówią przedstawiciele Office Support.  

Tąpkowicka firma sprzedaje swój towar wielokanałowo. Prowadzi w Tarnowskich Górach przy ul. Sobieskiego stacjonarny sklep Drox, którego klienci to przede wszystkim mieszkańcy Tarnowskich Gór i gmin ościennych. Dzięki sprzedaży hurtowej oraz e-commerce (sklep internetowy www.drox.pl) Office Support buduje swój zasięg ogólnokrajowo. Firma sięga też dalej i eksportuje towar, koncentrując się przede wszystkim do Europy Środkowo-Wschodniej.

Firma podkreśla, że współpraca z dostawcami nie polega tylko na zakupie towarów. Jest to w dużej mierze kooperacja na płaszczyźnie jakości. Firmowe hasło brzmi "Postaw na jakość" i jest to podstawowe kryterium doboru dostawców. Chcąc zapewnić najwyższe standardy firma Office Support stworzyła własny dział jakości – Serwis, który jest miejscem kontroli, zbierania informacji i przekazywania feedbacku do fabryk. – W ten sposób uczestniczymy w rozwoju i projektowaniu kolejnych partii zamienników tuszów i tonerów. Dodatkowo 10-letnia historia firmy oraz spędzane co roku tygodnie u dostawców w fabrykach w Chinach owocują niskim poziomem reklamacji. Jest to część pakietu, jaki otrzymuje od nas klient. Stąd na produkty naszej marki My-Office mamy dożywotnią gwarancję – mówią przedstawiciele firmy. 

Office Support posiada w ofercie kilka tysięcy tuszów i tonerów oraz bębnów do drukarek, wykorzystywanych w domach i w firmach. Obecnie, ze względu na pandemię, możliwość osobistego odbioru towaru w siedzibie firmy w Tapkowicach została wstrzymana. Sprzedaż hurtowa prowadzona jest wyłącznie wysyłkowo. Klienci detaliczni mogą odebrać zamówienia w sklepie stacjonarnym lub zamówić dostawę kurierem. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop