Zamknij

Jak nadać przesyłkę w punkcie?

11:14, 22.05.2020 | A.G
Skomentuj

Nadanie paczki w punkcie jest bardzo wygodne, a dodatkowo tanie. Taka opcja może się okazać przydatna w wielu sytuacjach. Do oddziału firmy kurierskiej najlepiej się udać wtedy, gdy: chcesz nadać przesyłkę po drodze do pracy czy szkoły,  kiedy zależy Ci na niższej cenie nadania lub nie możesz czekać na przyjazd kuriera. Sprawdź, jak nadać paczkę w punkcie za pośrednictwem serwisu Furgonetka.

Na czym polega nadanie paczki w punkcie?

Nadanie w punkcie jest usługą kurierską umożliwiającą samodzielne dostarczenie przesyłki do jednego z dedykowanych punktów wybranej firmy kurierskiej. Oddziały firm kurierskich funkcjonują w całym kraju, a taką opcję nadania udostępniają kurierzy DPD, UPS oraz punkty obsługujące paczki w RUCHu. Oddziałami można też nazwać paczkomaty InPost działające w całym kraju.

Nadanie przesyłki do punktu za pośrednictwem serwisu Furgonetka odbywa się dwuetapowo: pierwszy etap obejmuje wypełnienie formularza nadania i opłacenie paczki przez internet, natomiast drugi zakłada przekazanie przesyłki pracownikowi punktu.

Jak nadać przesyłkę w punkcie nadań?

Pierwszym krokiem jest założenie darmowego konta na stronie Furgonetka. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu należy kliknąć button „Dodaj przesyłkę”, uzupełnić formularz nadania (dane nadawcy i odbiorcy, szczegóły dotyczące paczki) oraz zaznaczyć opcję „Dostarczę przesyłkę do punktu”. Jeśli dodatkowo chcesz, żeby adresat również miał możliwość odebrania paczki w punkcie, konieczne jest zaznaczenie opcji „Odbiorca odbierze przesyłkę z punktu”. Na etapie wypełniania formularza masz możliwość określenia szczegółów dostawy, a także wyboru usług dodatkowych takich jak ubezpieczenie czy dokumenty zwrotne.

Po uzupełnieniu formularza zobaczysz listę przewoźników, którzy mogą zrealizować dostawę w określony przez Ciebie sposób, wybierzesz z tej listy firmę, która dostarczy przesyłkę i klikniesz „Zapisz do wysłania”. Zamówienie zostanie zapisane w zakładce „Do wysłania”– należy teraz w nią wejść i kliknąć wybraną przesyłkę, a następnie wybrać opcję „Zapłać i zamów”. Za nadanie zapłacisz wygodnie ze swojego konta prepaid w serwisie lub przez DotPay, a po zaksięgowaniu wpłaty Twoje zamówienie będzie zarejestrowane i zyskasz dostęp do dokumentów przewozowych przygotowanych dla przesyłki.

Procedura samego przekazania paczki jest zależna od wybranej firmy kurierskiej.

  • DPD Pickup – wybierasz punkt nadania, drukujesz protokół przekazania towaru oraz etykietę przewozową do naklejenia na paczkę i przekazujesz przesyłkę do punktu.
  • UPS Access Point – określasz wybrany punkt nadania, drukujesz etykietę przewozową oraz protokół COD (dla przesyłki za pobraniem) i dostarczasz przesyłkę do punktu.
  • InPost Paczkomaty – wpisujesz na ekranie paczkomatu uzyskany wcześniej kod lub skanujesz numer paczki z etykiety przewozowej i umieszczasz przesyłkę w skrytce.
  • Paczka w RUCHu – wybierasz punkt nadania, drukujesz etykietę przewozową, naklejasz ją na przesyłkę i przekazujesz paczkę do punktu.

Nadawaj w punktach za pośrednictwem serwisu https://furgonetka.pl – oszczędzaj czas i pieniądze.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz