Zamknij

Bezpiecznie kupuj i sprzedawaj auta przez Internet

13:37, 25.05.2020 |

Jak powszechnie wiadomo, polscy sprzedawcy używanych samochodów nie cieszą się dobrą reputacją. Dopuszczają się oni niezliczonych manipulacji, które słyną ze swojej pomysłowości. Niestety, z powodu tego typu oszustw wiele osób traci duże sumy pieniędzy oraz wpada w inne, poważne kłopoty. Jak możesz więc uchronić się przed problemami, jeśli planujesz zakup lub sprzedaż używanego samochodu w najbliższym czasie? W niniejszym artykule przedstawimy Ci kilka wysoce praktycznych porad, które pozwolą Ci uniknąć nieprzyjemności. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Jakie informacje są ukrywane?

Jak okazuje się w praktyce, pole do popisu dla sprzedawców-oszustów jest dużo większe, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Przeinaczenia dotyczą kwestii takich jak historia serwisów pojazdów, zdjęcia, historia usterek, raporty ukrytych uszkodzeń, przebieg, informacje o kradzieżach oraz ilość właścicieli. Wynika z tego, że nawet auto w tragicznym stanie można przedstawić w bardzo korzystnym świetle, a następnie sprzedać w zawyżonej cenie niczego nieświadomemu nabywcy. Sytuacje tego typu stanowią zagrożenie szczególnie dla osób nie znających się na motoryzacji. Nie posiadając fachowej wiedzy bardzo łatwo jest zaliczyć kosztowną wpadkę.

Problematyka nieuczciwych sprzedawców niestety nie sprowadza się tylko do kwestii finansowych. Jak się okazuje, handlarze aut niejednokrotnie umieszczają w obiegu kradzione pojazdy. Osoba kupująca skradzione auto zazwyczaj doświadcza nieprzyjemnych konsekwencji prawnych i traci to, za co zapłaciła – niejednokrotnie ze szkodą finansową.

W nielicznych przypadkach sprzedawcy przekazują towar niezgodny z opisem nieświadomie. Nawet ich dobre intencje nie zmieniają jednak faktu, że to Ty zostajesz z problemem w rękach. Albo z rękami w problemie.

Jak chronić się przed oszustwami?

Jeśli chcesz kupić lub sprzedać używany samochód i uniknąć nieprzyjemności, masz dwa rozwiązania. Pierwsze z nich jest niewyobrażalnie żmudne i trwa bardzo długo. Polega ono na samodzielnym zgromadzeniu całej dokumentacji auta, zweryfikowaniu jej, a także oddaniu pojazdu na odpowiednie testy do zaufanego mechanika. Jak wygląda drugie rozwiązanie?

Jest ono dużo szybsze, kosztuje mniej więcej tyle samo i oferuje taki sam poziom skuteczności. Mamy tu na myśli szczegółowe zweryfikowanie numeru VIN auta przez zaufaną firmę. Jak wygląda to w praktyce? Każde auto ma swój unikalny numer VIN, któremu przypisywane są jego parametry oraz dane gromadzone wraz z upływem czasu. Dzięki temu można w prosty, skuteczny i szybki sposób zweryfikować posiadane przez nas informacje.

Którą z powyższych metod polecamy? Obie. Numer VIN powie Ci o wielu sprawach, o których w żadnym wypadku nie mógłbyś dowiedzieć się na własną rękę. Taką analizę warto uzupełnić jednak o wizytę u zaufanego mechanika, który dostrzeże ewentualne mniej ważne nieścisłości, takie jak drobne stłuczenia oraz inne zmiany w strukturze nadwozia.

Jeśli jesteś zainteresowany weryfikacją numeru VIN, zainteresuj się ofertą carVertical, której stronę internetową znajdziesz pod adresem carVertical.com/pl/. Firma ta uważana jest za absolutnie czołową w swojej branży i cieszy się znakomitą renomą wśród uczciwych sprzedawców w Polsce. 

Podsumowanie

Jeśli planujesz zakup lub sprzedaż samochodu, koniecznie zatroszcz się o kwestie formalne omówione w niniejszym wpisie. Dzięki temu zaoszczędzisz sobie wiele potencjalnych kłopotów, wydatków oraz czasu. Jeśli masz pytania – możesz zadawać je tutaj lub bezpośrednio firmie carVertical. Życzymy powodzenia!

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop