Zamknij

O jakie kredyty mogą starać się rolnicy?

11:32, 19.06.2020 |

Sytuacja na rynku rolnym staje się coraz trudniejsza. Klimatyczne zawirowania są źródłem nieurodzaju piętrzących się problemów ze sprzedażą. Ale nie tylko. Czasami po prostu brakuje gotówki na rozwinięcie działalności rolnej. Bardzo często jedyną nadzieją dla odbudowania strat przez rolnika jest kredyt Wystarczy znaleźć odpowiedni bank, aby spełnić swoje marzenia.

Kredyty preferencyjne – co to takiego?

Tego typu kredytowanie skierowane jest do rolników, którzy stawiają pierwsze kroki w swojej działalności. Warto się takim kredytem zainteresować, bo są to kredyty dofinansowane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rynku Rolnego. Dzięki współpracy z bankiem Agencja w części finansuje zaciągnięte zobowiązania gotówkowe.

Na co możesz wziąć kredyt?

Jeżeli myślisz o modernizacji swojego gospodarstwa czy termomodernizacji budynków mieszkalnych, ten kredyt jest właśnie dla ciebie. Możesz się ubiegać o niego w razie planów kupna maszyn i urządzeń oraz zakładania wieloletnich plantacji. Przyznawany jest także w przypadku szkód poniesionych przez gospodarstwo rolne wywołanych przez klęski żywiołowe.

Co możesz zyskać, decydując się na skorzystanie z takiej oferty?

Przede wszystkim wyższą kwotę kredytu i niżesz oprocentowanie. Te dwa kluczowe aspekty sprawiają, że taka forma kredytowania jest lukratywna. Ale to jeszcze nie wszystko! Przede wszystkim możesz liczyć na dłuższy czas spłaty długu. Mile zaskoczy cię brak ubezpieczenia lub niewysoka stawka. To samo tyczy się wkładu własnego, bo nie zawsze będzie on konieczny. A co najważniejsze, masz możliwość otrzymania karencji w spłacie kredytu. Warto zaznaczyć, że w tej formie wparcia znajduje się ciekawa propozycja kredytu dla młodych rolników do 40. roku życia. Wiąże się on z częściową spłatą kapitału przeznaczonego na zakup ziemi rolnej.

Wypełnij wniosek i złóż w wybranym banku!

Zrób dobry research rynku bankowego i wybierz taki bank, który ma ciekawa propozycję kredytowania dla rolników. Najlepiej sprawdź ofertę, korzystając z rankingów kredytów przyznawanym rolnikom. Dokładna symulacja zysków i należności względem podmiotu i udzielającego kredytu pozwoli ci dobrze ocenić sytuację rynkową i wybrać najlepszy kredyt  dla rolnika. Za pomocą takiego zestawienia dokładnie zweryfikujesz ofertę poszczególnych banków i dopasujesz do swoich potrzeb. Bank powinien bacznie obserwować i analizować sytuację w rolnictwie i dostosowywać ofertę do wymogów rynkowych. Wtedy jest wiarygodny i znajduje uznanie wśród kredytobiorców.

Jeżeli dobrze wybierzesz, możesz liczyć na wyższą opłacalność kredytowania. Dotyczy ona ogólnych warunków zapisanych w umowie, stopy procentowej, zabezpieczenia kredytu i karencji. Warto poświęcić trochę czasu, aby bez utrudnień zyskać zastrzyk potrzebnej gotówki i zanadto nie uszczuplić portfela.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA