Zamknij

Czym kierować się przy wyborze rachunku bankowego?

13:23, 01.07.2020 |
Skomentuj

W obecnej chwili bankowość internetowa cieszy się ogromną popularnością. Wiąże się to przede wszystkim z wygodą i oszczędnością czasu - nie musimy stać w kolejce, by opłacić rachunki czy raty kredytu. Konto osobiste wydaje się być niezbędne w codziennym funkcjonowaniu, niemal codziennie wykonujemy transakcje kartą płatniczą czy zlecamy przelew. Banki przygotowują nowe, coraz ciekawsze oferty, aby przyciągnąć potencjalnych klientów. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy otwieraniu własnego rachunku bankowego?

Konto osobiste - czym kierować się przy jego wyborze?

Z osobistego rachunku bankowego korzystamy praktycznie każdego dnia, dlatego przed jego otwarciem warto przyjrzeć się ofertom różnych banków i porównać je ze sobą, w taki sposób, aby dopasować konto osobiste idealnie dobrane dla naszych potrzeb. Przed wyborem odpowiedniego banku, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • Koszty prowadzenia rachunku
  • Płatności i aplikacje mobilne
  • Oferty kont oszczędnościowych i walutowych
  • Dodatkowe usługi

W łatwy sposób oferty kont osobistych poszczególnych banków można sprawdzić w serwisie https://domkredytowy.pl/ranking-kont-osobistych-najlepsze-konta-bankowe/. Przejrzysta porównywarka, która prześwietla oferty pod każdym kątem, pozwoli na podjęcie najlepszej decyzji.

Koszty prowadzenia rachunku

Najważniejszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę przed wyborem odpowiedniego rachunku bankowego to ponoszone w związku z tym koszta.Opłaty związane z prowadzeniem konta osobistego:

  • Opłata za otwarcie i prowadzenie rachunku

Banki w większości oferują swoim klientom otwarcie i prowadzenie konta osobistego za darmo. Aby jednak prowadzenie konta było całkowicie darmowe zazwyczaj istnieją do spełnienia pewne warunki. Najczęściej jest to konieczność dokonania co najmniej jednej w miesiącu płatności kartą, comiesięczna wpłata określonej kwoty na konto czy określone kryterium wiekowe.

  • Koszt wydania i opłata za użytkowanie karty płatniczej

Z opłat związanych z wydaniem i korzystaniem z karty płatniczej można zostać zwolnionym po spełnieniu warunków stawianych przez bank. Może to być dokonanie określonej liczby transakcji, płatności BLIK-iem czy płatności zbliżeniowej.

  • Koszt korzystania z bankomatów

To ważny element, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Bardzo często korzystamy z bankomatów, aby wpłacić lub wypłacić daną kwotę. Zazwyczaj korzystanie z bankomatu banku, w którym posiadamy konto, jest darmowe. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy musimy wypłacić gotówkę z bankomatu innego banku, a wtedy musimy liczyć się z opłaceniem określonej prowizji. Warto zorientować się, czy interesująca nas oferta obejmuje darmowe korzystanie z bankomatów.

  • Koszt przelewów internetowych

Przelewy internetowe to opcja, z której korzystamy bardzo często. Opłata rachunków, zakupów w e-sklepach czy spłata rat kredytu. Zanim zdecydujesz się na otwarcie konta osobistego w konkretnym banku, sprawdź, czy oferuje on darmowe przelewy.

  • Koszt płatności telefonem

Płatności telefonem to w ostatnim czasie bardzo popularne rozwiązanie dla osób korzystających ze smartfonów. Po wprowadzeniu danych karty płatniczej, można płacić poprzez przyłożenie telefonu do terminala płatniczego. Jest to niezwykle wygodne, zważając na fakt, że telefon komórkowy praktycznie zawsze mamy przy sobie. Warto sprawdzić czy bank, w którym planujemy otworzyć swój rachunek, oferuje takie rozwiązanie.

Jak wybrać najlepsze konto bankowe?

Przed otwarciem konta osobistego warto zwrócić uwagę na dodatkowe usługi jakie oferują poszczególne banki. Można trafić na oferty, w których po spełnieniu poszczególnych warunków, otrzymamy pieniądze za założenie lub prowadzenie rachunku. Przyjrzeć się też powinniśmy czy w ofercie banku znajduje się usługa cashback, dzięki której podczas zakupów w konkretnych sklepach czy punktach usługowych, część kosztów trafi z powrotem na nasze konto. Nie warto śpieszyć się z decyzją, do sprawdzenia jest wiele ofert i parametrów z nimi związanych. W odpowiednim wyborze pomoże ranking, który przedstawia najważniejsze informacje i najlepsze oferty kont osobistych.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA