Zamknij

Kredyt gotówkowy przez Internet z niskim RRSO ma największe wzięcie

09:12, 06.07.2020 |
Skomentuj

Koniec roku szkolnego i początek wakacji to dla wielu rodzin czas przygotowań do letniego wyjazdu na urlop. Ci, którzy jeszcze nie zarezerwowali kwatery w jednej z polskich lub zagranicznych destynacji, często polują na oferty last minute. Na wyjazd trzeba jednak przygotować odpowiednią ilość środków finansowych. Co zrobić, kiedy aktualnie brakuje ich na bankowym koncie?

Finansowanie wakacyjnego wypoczynku pieniędzmi z kredytu nie jest nowym zjawiskiem. Coraz bardziej doceniamy możliwość skorzystania z luksusowych wakacji all inclusive na jednej z zagranicznych, ciepłych plaż, i spłacenia tego wyjazdu w ratach po zakończeniu urlopu. Zjawisko wakacji na kredyt przestało być też negatywnie odbierane, a banki chętnie udzielają kredytów właśnie na ten cel.

Jakie cechy powinien mieć kredyt na wakacje?

Konsumenci, którzy potrzebują kredytu na wakacje, często poszukują ofert elastycznych, które pozwalają im rozpocząć spłacanie kredytu, np. po powrocie z urlopu. Wakacje kredytowe lub możliwość odroczenia spłaty pierwszej raty zachęcają wielu potencjalnych kredytobiorców do zainteresowania się ofertami konkretnych banków.

To nie jedyna cecha kredytu, która może przyciągnąć klientów do banku. Ta grupa interesantów, która potrzebuje szybkiego dostępu do gotówki, wybierze bank oferujący minimum formalności, a więc, np. możliwość złożenia wniosku przez internet lub brak konieczności przedłożenia zaświadczeń o dochodach lub zatrudnieniu.

To, że uruchomienie kredytu i wypłata środków na konto potrzebne są szybko, nie oznacza, że kredytobiorcy przestali zwracać uwagę na wysokość kosztów, a więc oprocentowanie, prowizję i marżę banku. Kredyt gotówkowy przez Internet z niskim RRSO może decydować o wyborze danej oferty, przez osoby zainteresowane otrzymaniem dodatkowych środków bez wychodzenia z domu na atrakcyjnych warunkach. Tego typu oferty łączą wszystkie pożądane cechy - kredyt udzielany jest online, można się o niego ubiegać w wygodnym dla siebie momencie, a niskie RRSO dodatkowo gwarantuje akceptowalny poziom kosztów.

Wybieramy kredyt na wakacje

Wybór kredytu, którym będzie można sfinansować wakacje, nie jest łatwy. Pod uwagę trzeba wziąć bowiem nie tylko cechy samego kredytu, jak oprocentowanie, czy koszty pozaodsetkowe, ale również system pracy banku. Ci klienci, którzy czekają ze złożeniem wniosku o kredyt do ostatniej chwili, mogą się rozczarować - banki pozostawiają sobie często określoną ilość czasu na zweryfikowanie wniosku, sprawdzenie zdolności kredytowej i wydanie decyzji o przyznaniu lub odmowie udzielenia kredytu. Chcąc ubiegać się o udzielenie finansowania na wakacyjny wypoczynek, warto wcześniej zaznajomić się z wakacyjnymi ofertami banków.

Pod uwagę należy wziąć wszystkie cechy kredytu, które są dla niego typowe, a więc sposób wnioskowania o przyznanie finansowania, rodzaj wymaganych formalności, czas ich załatwienia, a także maksymalną kwotę, o jaką można się ubiegać. Liczą się również opłaty kredytowe, czyli wysokość oprocentowania i kosztów pozaodsetkowych, konieczność zawarcia ubezpieczenia kredytu, a także wspomniane już RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Za pomocą tego wskaźnika można szybko porównać ze sobą poszczególne oferty, ponieważ to właśnie on jest obrazem wysokości kosztów, jakie trzeba ponieść co roku w związku z przyznanym kredytem. Zależność jest wprost proporcjonalna - im niższe będzie RRSO, tym tańszy jest kredyt.

W sytuacji, w której liczy się czas, najlepszym rozwiązaniem będzie kredyt udzielany przez internet. Decydując się na taką opcję trzeba liczyć się z koniecznością potwierdzenia tożsamości - bank może poprosić, np. o przesłanie skanu dowodu osobistego. Warto też zapoznać się z procedurą udzielania takiego kredytu, ponieważ w niektórych bankach może ona różnić się od procedury udzielania finansowania w placówce stacjonarnej.

O tym nie zapomnij, biorąc kredyt na wakacje

Największym problemem osób, które decydują się na zaciągnięcie kredytu na wakacje, jest konieczność jego spłaty po powrocie. Każdy kredyt, nawet ten zaciągnięty przez internet, jest realnym zobowiązaniem, które należy spłacić w wyznaczonym w umowie terminie. Brak spłaty może oznaczać duże kłopoty z bankiem. Przed złożeniem wniosku o kredyt warto więc dokładnie pomyśleć o wysokości kwoty finansowania - jeśli dysponujemy już pewną sumą, która zabezpieczy wydatki podczas urlopu, wystarczy, że zawnioskujemy o kwotę potrzebną na pokrycie pobytu w hotelu lub ośrodku. Od wysokości kapitału podstawowego w dużej mierze zależy również wysokość miesięcznej raty, dlatego należy uważnie przemyśleć swoje potrzeby i przełożyć je na możliwości finansowe.

Poszukując kredytu z niskim RRSO przez internet, warto zachować otwarty umysł i nie przywiązywać się do jednego banku, w którym posiadamy, np. konto osobiste. Często bywa tak, że "obcy" bank będzie mógł zaoferować znacznie korzystniejszą i tańszą ofertę.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA