Zamknij

Najmodniejsze aranżacje wnętrz 2020. Co będzie modne?

14:24, 07.07.2020 | A.G
Skomentuj

Pięknie urządzone, eleganckie i modne wnętrze to marzenie wielu z nas. Niestety, na ogromne remonty zwykle brakuje nam i czasu, i środków. Nie wszyscy też możemy się poszczycić wyobraźnią bujną na tyle, by wystarczyła na stworzenie samodzielnego projektu. Na szczęście we wnętrzarstwie – podobnie jak w modzie odzieżowej czy kosmetycznej – również panują trendy, z których śmiało możemy czerpać inspiracje. A rok 2020 zapowiada się pod tym względem niezwykle interesująco. Jakie aranżacje będą rządzić w najmodniejszych domach? Na który styl stawiać i jak przemycić go do swojego mieszkania? Podpowiadamy!

Wielki powrót antyku

Na największych targach wnętrzarskich zapowiadających trendy na 2020 rok mogliśmy obserwować kilka charakterystycznych trendów. Jednym z nich był ten nawiązujący bezpośrednio do antyku – starogreckich rzeźb, marmurowych posadzek i wszechobecnej bieli. Oczywiście, żeby przenieść taki styl do swojego domu w proporcjach 1:1, trzeba sporo zainwestować. Żyłkowany marmur na podłodze nie należy do najtańszych rozwiązań, a oryginalne antyki to hobby najbogatszych. Jeśli mamy w planie takie wielkoformatowe przeróbki, możemy się zdecydować na wsparcie w postaci pożyczki gotówkowej.

Ale, na szczęście, nie trzeba inwestować majątku, by w swoich czterech ścianach nawiązać kreatywnie do tego gorącego trendu. Wystarczy kilka sprytnych zabiegów, by wykreować w swoim salonie, w łazience lub sypialni styl rodem z magazynów wnętrzarskich. Po pierwsze – białe ściany. Warto ujednolicić kolory w całym lokum, stawiając na tę doskonałą klasykę. Biała ściana da nam doskonałą podstawę do dalszych zabiegów aranżacyjnych. Jeśli chcemy zainwestować więcej, powinniśmy zdecydować się również na zmianę podłogi. Marmur nie jest niezbędny, ale możemy postawić na terazzo – piękne i znacznie tańsze. Do tego meble na rzeźbionych nóżkach (w wersji DIY nóżki możemy dokręcić do kanap i foteli, które są już w naszych domach), strzeliste rośliny w ciężkich, złoconych donicach i dodatki w postaci inspirowanych starożytną Grecją rzeźb, obrazów i fresków. Gotowe!

Roślinne wariacje

Innym niezwykle mocnym i charakterystycznym trendem wnętrzarskim jest ten nawiązujący wprost do natury. W obliczu kryzysu ekologicznego coraz częściej robimy wszystko, by zawrócić z tej niszczycielskiej ścieżki. Jedną z odsłon tej walki jest właśnie aranżacja wnętrz w stylu roślinnym. W tej wersji na podłodze układamy wzorzyste, inspirowane naturą kafle z bogatymi ornamentami, wszędobylskie rośliny. W tego rodzaju aranżacji korzystamy wyłącznie z naturalnych surowców – niekwestionowanym królem wykończenia jest drewno. Niezbędną podstawą będzie elegancka, naturalna, drewniana podłoga w salonie i roślinne kafle w kuchni oraz łazience. To dość duży wydatek, więc czasem warto sięgnąć po pożyczkę gotówkową, która pomoże poradzić sobie z ewentualną dziurą w budżecie. Większe środki przydadzą się też na zakup mebli – drewno niestety nie należy do najtańszych materiałów, ale za to jest niezawodne, zawsze na czasie i niezwykle trwałe. Jednorazowa inwestycja na pewno z czasem się zwróci. A dobrze przemyślana pożyczka gotówkowa nie będzie nadmiernym obciążeniem dla naszego budżetu. Ale żeby tak się stało, musimy wejść we współpracę z zaufanym partnerem. Santander Consumer Bank – bank od kredytów to instytucja z doświadczeniem, która ma w swojej ofercie kredyty na różne potrzeby. Sprawdźmy ją.  

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA