Zamknij

5 pomysłów na katolickie prezenty ślubne

09:08, 17.07.2020 | materiały partnera

Ślub jest wielkim przeżyciem każdej pary. To wydarzenie, na które narzeczeni czekają z przejęciem i zwykle wkładają dużo wysiłku, by dzień zawarcia małżeństwa zapamiętać do końca życia. Katoliccy nowożeńcy są szczególnym rodzajem pary młodej, ponieważ dla nich, poza zmianą stanu cywilnego, ślub wiąże się z przyjęciem ważnego sakramentu. Z tej okazji, warto obdarować młodą parę prezentem, który będzie związany z wyznawaną wiarą.

1. Różaniec

Ważny element w życiu każdego katolika. Dzięki takiemu upominkowi, młode małżeństwo będzie pamiętać o wspólnej modlitwie i o wartościach, które ich łączą. Różaniec może stać się pretekstem do wzajemnego spotkania i rozmowy. Odmawiając różaniec, nowożeńcy trwają w jedności ze sobą i z Bogiem.

2. Ikona

Na nową drogę życia, można ofiarować małżonkom ikonę z wizerunkiem świętej rodziny, świętych patronów czy posta

Anioła Stróża. Jako goście, dajemy w ten sposób znak młodej parze, że troszczymy się o ich wspólną przyszłość i życzymy im szczęścia w małżeństwie. Ikona będzie także piękną ozdobą domu. Rozbudowana oferta ikon na holyart.pl, pozwoli z łatwością wybrać odpowiedni prezent.

3. Pamiątka zawarcia ślubu

Książeczka lub kartka z informacją o dacie i innych szczegółach dotyczących zawarcia aktu małżeństwa, to doskonały, symboliczny prezent. Taki upominek sprawdzi się jako dopełnienie podarunku w postaci pieniędzy i nada naszemu prezentowi osobisty wymiar. Małżonkowie po latach będą mogli wrócić wspomnieniami do pięknych chwil. Jest to też znakomita pamiątka, którą pokażemy później dzieciom, opowiadając im historię związku, narzeczeństwa i ślubu rodziców.

4. Obraz Świętej Rodziny

Może to być tradycyjny obraz, ale także figurka lub płaskorzeźba. Każda pamiątka ślubna z wizerunkiem Świętej Rodziny, sprawdzi się jako podarunek dla nowożeńców. Rodzina z Nazaretu jest dla katolików wzorem postępowania i przykładem na to, jak należy kochać swojego męża/żonę. Wizerunek Maryi, Józefa oraz Dzieciątka, w trudnych chwilach przypomni małżonkom, że nawet najdoskonalsza rodzina doświadczała problemów i każda życiowa przeszkoda może stać się okazją do umocnienia małżeństwa. Po pojawieniu się na świecie dzieci, biblijna para powinna stać się źródłem wskazówek dotyczących wychowywania potomstwa oraz inspiracją do przezwyciężania trudów rodzicielstwa.

5. Biżuteria religijna

Biżuteria to szerokie pojęcie, można do niego zaliczyć wiele ozdób, które nosimy na co dzień, ale też takie, których używamy jedynie z okazji świąt. Prezentami ślubnymi dla katolików mogą być wykonane ze złota lub srebra różańce, naszyjniki, koronki, medaliki czy broszki, a także stworzone z innych materiałów bransoletki lub breloczki. Taki podarunek ucieszy szczególnie pary, które cenią elegancję, ale jednocześnie chcą dopełniać swój wizerunek biżuterią religijną.

Lato to pora roku, która cieszy się szczególną popularnością, jeśli chodzi o wybór daty ślubu. Zdarza się, że w ciągu letnich miesięcy jesteśmy gośćmi na kilku przyjęciach weselnych. Warto pomyśleć nad tym, by wybrać oryginalny prezent, który ucieszy młodą parę i będzie podarkiem od serca. Katolicy będą zadowoleni szczególnie z takich upominków, które wzmacniają ich więź z Bogiem.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA