Zamknij

Jak urządzić łazienkę z pralnią w domu jednorodzinnym?

10:39, 22.07.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:40, 22.07.2020
Skomentuj

Pralnia może być osobnym pomieszczeniem gospodarczym lub wydzieloną strefą w większej łazience. Pralkę niekiedy umieszczamy również w przedpokoju, ukrywając ją w szafie lub we wnęce, gdzie zmieści się jeszcze kilka półek na brudne tkaniny i środki do prania. Mając możliwość zaaranżowania pralni w łazience, warto z tego skorzystać, ponieważ w ten sposób aranżujemy kompletne pomieszczenie, łączące wszystkie swoje funkcje. Nie od dzisiaj wiadomo, że miejsce pralki jest właśnie w łazience.

Pralnia we wnęce

W domu jednorodzinnym łazienki często są większe, niż te, które są w mieszkaniach. To stwarza dodatkowe możliwości aranżacyjne. Jeżeli w łazience znajduje się wnęka, która nie została zajęta przez prysznic lub wannę, to może w niej stanąć pralka z dodatkowymi szafkami lub półkami. W ten sposób wydzielimy kolejną strefę, obok kąpielowej oraz pielęgnacyjnej. Wnękę można w całości zabudować, zamykając tym samym pralkę w zabudowie. Obok niej stawiamy w szafce kosz na bieliznę, a nad środki czystości, żelazko i inne akcesoria, których potrzebujemy podczas prania i prasowania. W ten sposób powstaje niewidoczna pralnia, zamknięta we wnęce, z frontami komponującymi się z innymi meblami znajdującymi się w łazience.

Łazienka z przejściem do pralni

Dużą łazienkę łatwo jest podzielić na dwa pomieszczenia, z których jedno będzie większe i pozostanie łazienką, drugie mniejsze będzie pełnić funkcję pralni. Pomiędzy nimi znajdzie się ściana z drzwiami. W pralni umieszczamy pralkę i suszarkę, która coraz częściej pojawia się w naszych domach. Potrzebne będą też kosze na brudne tkaniny i ubrania. W przypadku dużej ilości miejsca koszy może być kilka, każdy na inny rodzaj prania. Na ścianach niech zawisną półki, na których ułożymy czyste już ubrania, a także ręczniki, aby nie zajmowały miejsca w szafie w sypialni. Zawieszamy specjalne uchwyty na żelazko, suszarkę do suszenia oraz deskę do prasowania.

Pralnia „na widoku”

Pralkę możemy wkomponować w aranżację łazienki, podobnie jak inne niezbędne elementy domowej pralni. W łazience wydzielamy strefę gospodarczą, przeznaczając na nią długość jednej ściany lub też narożnik pomieszczenia. Aby ją wyróżnić, płytki do łazienki na ścianę kładziemy w innym kolorze. Do białych i drewnianych płytek w łazience pasować będą szare, a jeżeli zależy Ci na ożywieniu wnętrza, do stonowanych barw, wybierz kafelki łazienkowe intensywniejsze, np. żółte lub zielone. Wykorzystujemy modułowe konstrukcje, zawieszając na ścianie półki, wieszaki i oraz szuflady. Przydadzą się również dekoracyjne koszyki na akcesoria do prania, które będą dodatkowo ozdobą wnętrza. Wybierając dwa urządzenia – pralkę i suszarkę, chcąc zaoszczędzić miejsca, ustawiamy je pionowo. Kosz na pranie możemy wybrać szeroki i niski, dzięki czemu zmieści się na jednej z półek.

Mając w pełni wyposażoną pralnię, znacznie łatwiej zorganizować prace domowe. Wszystkie niezbędne rzeczy są w jednym miejscu, a praktyczne półki i szafki pomagają w zachowaniu porządku. Pralnia nie musi być osobnym pomieszczeniem, a częścią łazienki, jednak odpowiednio zorganizowaną i dobrze zagospodarowaną.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

KarolinaKarolina

0 0

U siebie mam po prostu zabudowaną pralkę i suszarkę, aby sprzęty nie rzucały się w oczy i aby braava bez problemów mogła wszędzie wyczyścić podłogi ;) 18:50, 27.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%