Zamknij
REKLAMA

Jak znaleźć transport dla nietypowej przesyłki

10:34, 30.07.2020 |
Skomentuj

Obecnie wysyłka paczki nie jest żadnym problem. Z roku na rok pojawia się coraz więcej firm kurierskich, ponadto każdy z nas może skorzystać z paczkomatu. Jednak co zrobić w sytuacji, gdy chcemy wysłać coś dużego, czego nie zabierze kurier, np. samochód, sofę, szafę czy motocykl? Podpowiadamy, jak znaleźć firmę, która przewiezie większą rzecz.

Tysiące przewoźników można znaleźć w serwisie Clicktrans.pl. Wystarczy wejść na stronę i wystawić bezpłatne ogłoszenie informujące o tym, co chcemy przewieźć. Gdy podamy wymiary i wagę przesyłki oraz miejsce nadania i odbioru, dostaniemy wyceny przewoźników. To od nas zależy, którą z ofert wybierzemy.

Jak znaleźć właściwego przewoźnika

W bazie serwisu Clicktrans jest ponad 50 tys. firm, które oferują transport na terenie całej Europy. Jak znaleźć tę właściwą? Krok pierwszy to publikacja bezpłatnego ogłoszenia transportowego. Przewóz samochodu, palety, motocykla czy może przeprowadzka? To nie ma znaczenia. Przewoźnicy Clicktrans specjalizują się w różnych ładunkach, więc z reguły szybko znajdziesz firmę, która odpowie na Twoje ogłoszenie. Gdy otrzymasz oferty od różnych przewoźników upewnij się, że wybrana firma spełnia wszystkie twoje wymagania. Możesz zadać przewoźnikom dodatkowe pytania, ustalić szczegółowy termin transportu, dopytać o ubezpieczenie czy warunki przewozu. Ponadto nie zapomnij zerknąć na profil przewoźnika w serwisie Clicktrans.pl, gdyż to tam znajduje się cała historia jego działalności w serwisie. Nie tylko sprawdzisz, co do tej pory przewiozła firma, ale także jak oceniają ją jej byli klienci. Na Clicktrans wystawić opinię może tylko osoba, która zamówiła transport u danego przewoźnika, wiec nie musisz się martwić o wiarygodność opinii. Recenzje rzeczywistych klientów to najlepsze rekomendacje, jakie możesz znaleźć w Internecie.

Ile kosztuje transport

Ceny transportu zależą od wielu czynników. Przede wszystkim od tego, co chcemy przewieźć oraz jaką wagę i wymiary ma nasz ładunek. Inaczej wyceniany jest transport samochodu na lawecie czy zwierzaka domowego, bo w obu sytuacjach przewoźnik musi skorzystać z innego pojazdu i przestrzegać innych wytycznych. Kluczowa jest także trasa, którą musi pokonać przewoźnik. Dlatego w serwisie Clicktrans najpierw trzeba opisać, co i gdzie chcemy przewieźć, a potem na podstawie naszych informacji otrzymamy konkretną wycenę.

Od ponad 10 lat Clicktrans łączy osoby potrzebujące transportu z przewoźnikami jadącymi w tym samym kierunku. Transport zamówiony przez Clicktrans jest tańczy nawet do 60% w porównaniu do stawek rynkowych. Jak to możliwe? Przewoźnik znajduje przesyłkę na stronie i skoro jedzie już w tym samym kierunku, to często proponuje niższą cenę, bo bierze towar jako dodatkowy ładunek. Dzięki temu zyskuje klient oraz nasza planeta, bo nie trzeba wykonywać dodatkowych kursów, kierowca może wziąć ładunek „po drodze”, nie emitując dodatkowej dawki CO2.

Wysyłka za granicę

Z Clicktrans można przewieźć dowolną rzecz na terenie całej Europy. Wysyłka zagraniczna z kurierem to z reguły kosztowna rzecz, a niekiedy jest to najzwyczajniej niemożliwe. Kurier nie przewiezie zwierzaka, mebli czy używanych części samochodowych. Dlatego szukając wysyłki za granicę warto wybrać firmę transportową. W bazie Clicktrans znajdują się przewoźnicy podróżujący po całej Europie. Choć Clicktrans to polski serwis, od lat działa za granicą, prowadząc serwisy dla użytkowników z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Niemczech. To ułatwia znalezienie przewoźnika, który zawiezie twoje rzeczy nawet na drugi kraniec Europy.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA