Zamknij

W jaki sposób możemy zaoszczędzić na codziennych zakupach?

11:57, 10.08.2020 Aktualizacja: 11:58, 10.08.2020
Skomentuj

Wielu z nas w pewnym momencie życia łapie się na tym, że codzienne zakupy stanowią lwią część miesięcznego budżetu. Oczywiście nie ma w tym nic złego, jeżeli nasze zakupy są uzasadnione, a my kupujemy to co jest nam potrzebne do utrzymania gospodarstwa domowego i wyżywienia całej rodziny. Czy jednak naprawdę tak jest? Czy podczas każdych zakupów nie kupujemy masy niepotrzebnych i drogich rzeczy, które później okazują się nietrafione? Czy nie mamy przeświadczenia, że na zakupach po prostu przepłacamy a każda wizyta w supermarkecie to cios w nasz portfel? Poniżej przedstawionych jest parę wskazówek, które pozwolą nam na dokonywanie codziennych zakupów w sposób rozsądny i bez drenowania budżetu.

Kupony promocyjne i aplikacje mobilne 

Obecnie każda sieć supermarketów dysponuje swoją własną aplikacją mobilną, która stanowi co prawda źródło reklamy, ale pozwala nam również co nieco zaoszczędzić na codziennych zakupach. Kupowanie na podstawie aktualnych kuponów promocyjnych mija się z celem, jeśli jednak po wykonaniu listy zakupów któryś z produktów jest obecnie promowany kuponem, dobrze będzie z niego skorzystać i tym samym zapłacić mniej za nasze zakupy. Warto przed każdą wizytą w sklepie, a najlepiej przed dokonaniem listy zakupów sprawdzić aktualne promocje i kupony w aplikacji mobilnej. Sklepy coraz częściej stosują tą formę promocji, a niektóre obniżki mogą okazać się naprawdę atrakcyjne. 

Lista zakupów 

Lista zakupów powinna stanowić integralną część każdej wizycie w sklepie. To właśnie ona powinna stanowić dla nas żelazną listę, dzięki której nie popłyniemy na zakupach i nie wydamy dziesiątek złotych na rzeczy, które tak naprawdę nigdy w życiu nie będą nam potrzebne. Wiele osób może uważać, że wydanie 2 lub 3 złotych podczas każdych zakupów na nieplanowany słodycz, lub inny drobiazg nie zrujnuje przecież naszego domowego budżetu. To prawda, 3 złote nie stanowi dla nas uciążliwego wydatku ale jeśli pomnożymy tą kwotę przez 100 wizyt w sklepie rocznie, daje nam to 200 do nawet 500 złotych, co może oddziaływać na psychikę. Lista zakupów, wspomniana wcześniej powinna być również bazą do sprawdzenia aktualnych promocji. Dzięki temu będziemy w stanie sprawdzić, czy produkt, który faktycznie jest nam potrzebny, jest w promocyjnej cenie. Pamiętajmy, by zawsze lista zakupów towarzyszyła nam podczas wizyty w supermarkecie - szybko zauważymy znaczną poprawę naszych finansów osobistych. 

Gazetki promocyjne

Gazetki promocyjne stanowią tradycyjny, ale wciąż bardzo skuteczny sposób na zareklamowanie nowych produktów a także tych, które są obecnie dostępny w promocji. Świetnym miejsce, w którym skupione są wszystkie aktualne gazetki jest gazetka-24.pl, gdzie w prosty i szybki sposób znajdziemy informacje o wszystkich dostępnych obecnie ofertach i promocjach we wszystkich sklepach. Podobnie jak w przypadku aplikacji mobilnych, nie warto dokonywać zakupów tylko dlatego, że produkt jest w promocji. Jednak posiadając już przygotowaną listę zakupów w łatwy sposób za pośrednictwem wcześniej podanej strony będziemy mogli prześledzić wszystkie aktualne promocje i przekonać się, czy potrzebny nam obecnie towar jest teraz na promocji. To doskonały sposób na oszczędności podczas zakupów, które później możemy przeznaczyć na przyjemniejsze rzeczy, jak wyjazd z rodziną bądź prezent dla dzieci. 

Chwyty często wykorzystywane przez supermarkety - na to uważajmy 

Niczego nieświadomy klient często dokonuje zakupów, nie wiedząc, że kilka zabiegów stosowanych przez właścicieli sklepów powodują impulsywne lub droższe zakupy. Warto pilnować pewnych kwestii, które w dłuższym terminie znacznie zmniejszą sumaryczne wydatki na zakupy. Przykładem chwytu, który stosują supermarkety jest umieszczanie w okolicach kas drobnych produktów jak słodycze lub baterie, które nie kosztują dużo. To właśnie podręcznikowy przykład zakupu impulsywnego, którego należy się oduczyć. Robiąc tego typu drobne zakupy, w dłuższym terminie wydamy znacznie więcej na zakupy, nie odczuwając tak naprawdę żadnej wartości dodanej z tych drobnych produktów, które kupujemy w oczekiwaniu na naszą kolejkę do kasy. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%