Zamknij

Jakie wymagania powinien spełnić dobrze dobrany materac?

14:23, 14.08.2020 | A.G
Skomentuj

Przed zakupem materaca musimy wziąć pod uwagę wiele ważnych kwestii. Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem, dzięki któremu zawsze podejmiesz dobrą decyzję!

Co powinien oferować materac?

Materac nie jest już prostą konstrukcją ze sprężyn, pokrowców i wkładek. Obecnie są to produkty, których wytwarzanie zaczyna się od powstania idealnego projektu. Na etapie koncepcyjnym pod uwagę brane są kwestie ergonomii, anatomii ludzkiego ciała, fizjonomii i biologicznej równowagi panującej wewnątrz danego materaca. Celem jest stworzenie mikroklimatu, który przez lata zachowa odporność na rozwój grzybów i innych niechcianych organizmów. Wszystko po to, by jak najlepiej wpływać na nasze zdrowie i stanowić doskonałe wsparcie dla naszego wypoczynku.

Dobre materace charakteryzują się także długim okresem gwarancji. Tworzone są z zamysłem służenia przez wiele lat. Jednak jedna rzecz jest najważniejsza. Odpowiednio dobrany materac musi przede wszystkim doskonale wpisać się w nasze potrzeby – indywidualne cechy naszego ciała mają ogromne znaczenie.

Dla osób z alergią konieczny jest wybór materaca antyalergicznego. Osoby cierpiące na schorzenia kręgosłupa powinny z kolei zdecydować się na materac ortopedyczny. Do tego dochodzą między innymi nasze własne preferencje względem twardości – jak widać, kwestii do przemyślenia jest całkiem sporo. Istnieje kilka głównych typów materacy, które są dostosowane do różnych scenariuszy użycia.

Wybór dobrego materaca – jakie parametry należy wziąć pod uwagę?

Materace mogą dzielić się na dwa główne sposoby – ze względu na ich konstrukcję oraz twardość. Zapoznanie się z najważniejszymi rodzajami będzie stanowić świetne wsparcie w dokonaniu odpowiedniego wyboru.

Podział materacy według typu konstrukcji

  • Materace piankowe – często są to produkty miękkie lub o średniej twardości, przystosowane do lżejszych użytkowników. Spora część materacy z tej kategorii charakteryzuje się także właściwościami antyalergicznymi.
  • Materace sprężynowe – oferują wybitnie długi okres gwarancji – to trwałe i wszechstronne rozwiązanie na lata.
  • Materace lateksowe – materace antyalergiczne z pianek elastycznych.
  • Materace termoelastyczne – wariant materacy piankowych, który doskonale dopasowuje się do każdego ciała.
  • Materace hybrydowe – łączą rozwiązania różnych typów materacy, na przykład sprężynowych i piankowych. Przeważnie są to produkty klasy premium.
  • Materace medyczne – certyfikowane przez niezależnych ekspertów. Mają doskonałe parametry względem każdego użytkownika, sprzyjają poprawie zdrowia, rekonwalescencji i zapobieganiu schorzeniom kręgosłupa.

Skala twardości materacy – podział według masy użytkownika.

  • Materac H1 – miękki. Dla osób o masie do 60 kg.
  • Materac H2 – średnia twardość. Dla osób o masie do 80 kg.
  • Materac H3 – twardy. Dla osób o masie do 100 kg.
  • Materac H4 – bardzo twardy. Dla osób o masie powyżej 100 kg.

Choć z pozoru wybór miękkiego materaca może wydawać się sposobem na osiągnięcie większego komfortu snu, nie powinniśmy wybierać produktów z kategorii niższych niż odpowiednia dla naszej masy. Może to skutkować nieodpowiednim podparciem i szybszym odkształcaniem się konstrukcji. W drugą stronę mamy większą dowolność – niektóre osoby wolą materace o wyższej twardości niż ta, która jest dla nich przeznaczona.

Wszystkie materace piankowe muszą być dopasowane do naszych własnych potrzeb – warto więc kupować materace odwracalne, które mają różną twardość po każdej ze stron. Szybko odkryjemy, która strona jest dla nas wygodniejsza, a dodatkowo będziemy mogli w przyszłości dostosować podporę naszego snu.

Materace medyczne wysokiej jakości

Na polskim rynku znajdziemy szeroki wybór materacy, jednak tylko niektóre firmy są w stanie dostarczać absolutnie topowe rozwiązania. Przykładem może być SleepMed – marka, którą cechuje jakość, udowodniona wielokrotnie przez niezależnych ekspertów. Producent specjalizuje się w materacach medycznych o wysokiej trwałości i świetnej higienie użytkowania. To modele najwyższej klasy, które zostały docenione przez licznych użytkowników na całym świecie. Zapraszamy także do dedykowanego poradnika, który pomoże Państwu w wyborze materaca medycznego – „Jaki materac rehabilitacyjny wybrać? Dowiesz się od specjalistów z SleepMed”.

Projektując materace i poduszki SleepMed, kieruje się misją. Oferują materace, które zapewnią wszystkim Klientom wyjątkową wygodę i zdrowy sen. Zadbali o konstrukcję gwarantującą trwałość i komfort codziennego użytkowania. Wykorzystali innowacyjne technologie oraz wprowadzili rozwiązania, dzięki którym każdy materac SleepMed można dostosować do indywidualnych preferencji. Innowacyjne rozwiązania zostały wyróżnione wieloma nagrodami, a medyczne właściwości, jakość i bezpieczeństwo potwierdzają międzynarodowe certyfikaty.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

ziccozicco

0 0

Z czystym sumieniem mogę polecić medyczny sklep ArtMedic Viscotherapy ,mają tam świetne poduszki visco ,są po prostu rewelacyjne , bóle karku i głowy znikneły. Polecam ! 14:43, 16.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA