Zamknij
REKLAMA

Egipt wraca do oferty biur podróży!

10:46, 20.08.2020 | A.G
Skomentuj

Koronawirus mocno namieszał w planach urlopowych Polaków. Wiele osób musiało zrezygnować z wojaży zagranicznych planowanych na maj, czerwiec i lipiec. Na szczęście ten etap mamy już za sobą. Tym bardziej warto zastanowić się nad urlopem w Egipcie.

 

Pogoda w Egipcie

To chyba najważniejszy argument przemawiający za wyjazdem do tego kraju. To Afryka, a więc kontynent kojarzący się z upałami i wiecznie palącym słońcem. Jeśli chodzi o Egipt, to taki stan rzeczy możemy zastać w miesiącach wakacyjnych, kiedy średnie temperatury w dzień zbliżają się do 30°C. Natomiast jesień w Egipcie jest tym, czym przecięte polskie lato. Temperatury w dzień osiągają średnio 24°C, w nocy niewiele mniej, bo 21. Dla turysty istotna będzie informacja o temperaturze wody w morzach. Od czerwca do października temperatury wahają się od 23 do 25°C. W listopadzie będzie to 22°C, a w grudniu 21°C. Jak widać, nawet zimą temperatura wody w morzu jest cieplejsza niż latem w Bałtyku. Choćby z tego powodu warto rozważyć wakacje w Egipcie. Przy czym warto zauważyć, że w rejonie Morza Czerwonego jest znacznie cieplej niż u wybrzeży Morza Śródziemnego.

Jeśli polecimy do Egiptu w sierpniu lub we wrześniu możemy liczyć na iście afrykańskie słońce.

Egipt – co trzeba zobaczyć

Obowiązkowe punkty zwiedzania Egiptu obejmują piramidy pod Kairem i Sfinksa. Często turyści decydują się na wycieczkę na pustynię i przejażdżkę na wielbłądach. Na pewno warto zajrzeć na prawdziwy arabski targ. Nie tylko po to, by kupić sobie jakąś pamiątkę, bo to można zrobić choćby w hotelu, ale by choć przez chwilę poczuć lokalny koloryt. Ważne: dla Araba zakupy bez targowania się są obraźliwe. Trzeba się targować, tak nakazuje miejscowy zwyczaj.

Basen Morza Czerwonego, szczególnie okolice Hurghady, to liczne kluby i szkółki dla nurków. Warto skorzystać z ich usług, bo rafa koralowa w Morzu Czerwonym wcale nie ustępuje urodą tej australijskiej.

Do obowiązkowych atrakcji należy też rejs wodami Nilu.

Egipt – historia, która trwa tysiące lat

Dziś Egipt nie jest postrzegany jako kraj mocno rozwinięty cywilizacyjnie, co zresztą wcale nie jest prawdą. Jednak dużo ważniejsza dla turysty jest jego historia. Niegdyś było to jedno z ważniejszych państw starożytnych. Państwo o ugruntowanej pozycji i renomie, do której na pewno przyczynił się rozwój nauki i kultury. Przykładem dobrze zachowanych pozostałości po dawnej egipskiej cywilizacji jest choćby pismo obrazkowe. I chociaż za kolebkę cywilizacji uznaje się Grecję, to Egipt wcale jej nie ustępuje, jeśli chodzi o liczbę zabytków. Pobyt w tym kraju nie musi polegać tylko na leżeniu na plaży i nurkowaniu. Tu każdy dzień może być nową, atrakcyjną przygodą, a inspiracji można szukać właśnie w historii tego niezwykłego regionu.

Ceny nie zwalają z nóg

Podróż do Egiptu nie będzie tak droga, jak może nam się wydawać. Ba! Biorąc pod uwagę ceny w polskich kurortach, może okazać się niższa! Wszak u nas doba w pięciogwiazdkowym hotelu kosztuje mniej więcej tyle, co dwa dni w Egipcie, a czasem nawet trzy. Tak, jeśli szukamy w Polsce takiego standardu, jaki możemy mieć w Egipcie, to cena będzie kilkukrotnie wyższa. Jeśli dodamy do tego stabilną pogodę, to wnioski nasuwają się same – zdecydowanie trzeba sprawdzić oferty wylotów do Egiptu dostępne na www.itaka.pl.

Egipt bez kwarantanny

To wiadomość, na którą czekało wielu polskich turystów. Nikt nie chciał ryzykować wylotu z Polski, jeśli po powrocie musiałby odbyć dwutygodniową kwarantannę. Mało kto ma tyle urlopu i samozaparcia, by dobrowolnie dać się zamknąć w domu. 12 sierpnia weszło w życie rozporządzenie rządu, które umożliwia swobodne podróżowanie między innymi właśnie do Egiptu.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA