Zamknij
REKLAMA

Plecaki miejskie - 7 cech, które muszą spełnić!

09:39, 28.08.2020 |
Skomentuj

Bez względu na styl życia i codzienne wyzwania, każdy z nas zawsze ma przy sobie wiele niezbędnych przedmiotów i drobiazgów. Telefon, klucze, artykuły higieniczne, laptop czy właśnie zrobione zakupy - gdzie je pomieścić by nie przeszkadzały nam one w dalszych aktywnościach? Idealnym rozwiązaniem wydaje się plecak miejski, który nie tylko jest wystarczająco pojemny, ale także dzięki swojej budowie nie będzie krępował nam ruchów czy możliwości. Jak wybrać odpowiedni by spełniał swoje funkcje?

Dla kogo plecak miejski?

Plecaki miejskie to uniwersalny typ, który sprawdzi się niemal u każdej osoby, niezależnie od prowadzonego trybu życia. Szerokie zastosowanie pozwala na to, że posłuży nie tylko podczas codziennych wypraw po zakupy, na studiach, w szkole czy pracy, ale również na weekendowym wyjeździe z przyjaciółmi. Taki gadżet to niezbędny element w domu - zarówno dla nas, jak i naszego dziecka, dla którego zdrowia jest to wybór lepszy niż modna torba. 

                                                     

Czym wyróżnia się ten typ plecaka?

Do specjalnych cech takiego sprzętu zalicza się średni rozmiar, który świetnie sprawdzi się w zwyczajnych sytuacjach, bez ryzyka zagubienia czegoś w mnogości oferowanych kieszeni i zakamarków. Dodatkowo odpowiednio wyprofilowany tył dopasuje się do kształtu naszego kręgosłupa, troszcząc się o jego zdrowie i komfort, a regulowane ramiona dadzą jeszcze większą możliwość personalizacji.

Plecak miejski jest formą pośrednią pomiędzy małym plecaczkiem, a plecakiem turystycznym, co jest doskonałym rozwiązaniem na to, by mieć wszystko czego potrzebujemy w jednym. To świetny sposób na to, by zapewnić naszym podopiecznym plecak szkolny, który w jednej chwili może zamienić się w towarzysza wycieczek.

                                                           

Jakie cechy powinien mieć plecak idealny?

  1. Wyprofilowane i miękkie plecy - to szczególnie ważna kwestia, gdy czeka nas cały dzień noszenia ciężkiego plecaka w różnych warunkach. Dzięki tej funkcji problem bólu pleców i dyskomfortu odejdzie w niepamięć.
  2. Odpowiednia pojemność - jest to cecha, którą każdy powinien dostosować pod siebie indywidualnie. Najczęściej wybierane są takie między 15 a 30 litrów. Mniejsze - doskonałe na drugie śniadanie i większe - w których oprócz teczki z dokumentami zmieści się także parasol czy butelka wody.
  3. Wystarczająca ilość przegródek i kieszeni - nikt z nas nie lubi długotrwałych poszukiwań kluczy czy zgubionej monety na bilet autobusowy. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na ilość małych kieszonek i przegródek dostępnych w plecaku - mała kieszonka na portfel czy słuchawki potrafi oszczędzić mnóstwo stresu czy nerwów.
  4. Nieprzemakalność - zdarza się, że gdy przemierzamy miasto, może zaskoczyć nas deszcz czy śnieżyca. Gdy plecak jest nieprzemakalny, nie musimy martwić się o ukryty w nim sprzęt.
  5. Dobra jakość materiału - to gwarancja, że plecak zostanie z nami na całe lata, a dodatkowo noszenie go w upalne dni nie będzie kłopotliwe. Dobrej jakości plecak posiada specjalne "oddychające" plecy, dzięki czemu zmniejszy to problem ewentualnej potliwości.
  6. Uniwersalność i atrakcyjny wygląd - pozornie najmniej ważny element... jednak tylko pozornie! Ważną cechą jest ładny wygląd wybieranego akcesorium, by noszenie go było przyjemnością i powodem do dumy, nie zaś wstydu.
  7. Regulowane i wyprofilowane pasy ramienne - cecha, która pozwoli nam spersonalizować plecak i zwiększyć komfort jego noszenia, bez uczucia ciążenia czy kłopotliwego obijania się o ciało.

Jak widać, wybór plecaka to nie taka prosta sprawa! Powinniśmy zwrócić uwagę na masę drobnych cech i elementów, w zamian za to otrzymamy plecak, który nigdy nas nie zawiedzie, a jego noszenie stanie się prawdziwą przyjemnością!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA