Zamknij
REKLAMA

W poszukiwaniu idealnego materaca - przewodnik Hilding Anders

10:18, 03.09.2020 |
Skomentuj

Produkty marki Hilding cechują się ergonomią, dużą wytrzymałością oraz higieną. Zapewniają odpowiedni mikroklimat w sypialni, dzięki czemu są odpowiednim wyborem dla osób ze skłonnościami alergicznymi. Działając pod wybranymi markami podstawowymi oraz pod markami klientów (takich jak IKEA, Agata Meble czy SleepMed), Grupa Hilding Anders oferuje łóżka i materace najwyższej jakości.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca?

Dobrze dobrany model materaca spowoduje, że sen będzie bardziej jakościowy, a kondycja naszego kręgosłupa będzie świetna przez długie lata. Dlatego nie traktujmy materaca jako dodatku do ramy łóżka, ponieważ spełnia on szereg funkcji mających ogromy wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

Materac nie powinien być ani zbyt twardy, ani zbyt miękki. Wyznacznikiem jest tutaj przede wszystkim waga naszego ciała, dla osoby cięższej lepszy będzie nieco twardszy materac, natomiast dla osoby o niskiej wadze ciała, odpowiedni będzie materac bardziej miękki.

Ważne jest również aby pamiętać, że materac powinien być ok. 15-20 cm dłuższy niż wysokość naszego ciała. Dzięki temu będzie lepiej dostosowany do ruchów wykonywanych podczas snu.

Pozycja, w jakiej najczęściej śpimy, również ma znaczenie przy wyborze odpowiedniego materaca. Przykładowo, jeśli masz tendencje do sypiania na boku, lepiej wybrać materac elastyczny, który dopasuje się do ciała i spowoduje, że kręgosłup będzie podtrzymywany w naturalnej i zdrowej pozycji.

Osoby z alergią powinny zwrócić większą uwagę na specyfikę danego materaca i dobrać go również pod kątem właściwości swojej skóry bądź kondycji dróg oddechowych.

W przypadku poważnych schorzeń kręgosłupa, najlepiej przed wyborem materaca skonsultować się dodatkowo z lekarzem ortopedą.

                           

Jakie materace są popularne wśród kupujących?

Materace piankowe, czyli najbardziej popularny wybór wśród poszukiwaczy dobrego snu, świetnie dostosowują się do kształtu naszego ciała w trakcie spoczynku. Wśród dostępnych propozycji warto zwrócić uwagę na materac Sleepmed Comfort, w którym 3 warstwy wykonane z pianki wysokoelastycznej wspartej technologią Airforce oraz pianki termoelastycznej VitaRest®, powodują, że materac perfekcyjnie dopasowuje się do kształtu ciała, tym samym gwarantując doskonałe warunki odpoczynku. Polecany jest on zwłaszcza osobom zmagającym się z bólem mięśni lub kręgosłupa.

Na liście popularnych materacy znajdują się również materace lateksowe. Są wykonane z lateksu syntetycznego połączonego z naturalnym mleczkiem drzewa kauczukowego. System otworów takiego materaca powoduje, iż jego wnętrze poddawane jest doskonałej wentylacji, co za tym idzie posiada on także funkcje antybakteryjne oraz antygrzybiczne. Materace te są trwałe i elastyczne, zapewniają duży komfort snu i odpowiednią higienę.

Kolejnym wartym rozważenia produktem są materace kieszeniowe. We wkładzie znajdują się liczne sprężyny (im są one drobniejsze i liczniejsze, tym lepiej!), a każda z nich umieszczona została w osobnym tkaninowym woreczku. Kieszonki te są połączone zaś ze sobą - dzięki takiej konstrukcji materac ugina się proporcjonalnie do obciążenia, zapewniając użytkownikowi dużo elastycznych punktów podparcia kręgosłupa oraz precyzyjne dopasowanie do kształtu ciała. Im więcej sprężyn w takim materacu, tym więcej punktów podparcia, co jest jednoznaczne z wyższym komfortem w trakcie snu.

*****

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla dużych sieci takich jak IKEA, Agata, BRW, jak również innowacyjnych dystrybutorów takich jak Sleepmed.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA