Zamknij

Domowy rower stacjonarny do utrzymania formy - jaki model wybrać?

10:57, 18.09.2020 |
Skomentuj

Kiedy na dworze zaczyna gwałtownie spadać temperatura, a deszcz staje się nieodłącznym elementem krajobrazu, wielu sportowców sądzi, że czeka ich kilkumiesięczna przerwa od ćwiczeń. Wcale nie musi to być prawdą – warto zainwestować nieco kapitału, aby stworzyć sobie własną mini siłownię w domu. Wystarczy kupić odpowiedni sprzęt, żeby móc przez cały rok utrzymywać się w nienagannej kondycji. W tym calu doskonale sprawdzi się rower stacjonarny. Jest on doskonałym substytutem tradycyjnego dwukołowca O czym pamiętać podczas zakupów tego typu? Jaki model będzie najbardziej odpowiedni?

Rower stacjonarny pionowy i jego zalety

Pionowe rowerki stacjonarne to najpopularniejsza grupa maszyn tego typu. Treningi na nich do złudzenia przypominają jazdę na tradycyjnym rowerze. Produkowane są one wiele firm, co jedynie potwierdza fakt, iż produkty te cieszą się potężnym i niesłabnącym zainteresowaniem wśród konsumentów.

Należy jednak mieć świadomość, że rowerek pionowy nie jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich. Sprzęt fitness tego typu nie jest proponowany osobom cierpiącym z powodu uszkodzeń kręgosłupa – ćwiczenia na rowerku mogłyby jedynie pogłębić ich dolegliwości.

                            

Rower stacjonarny poziomy – wszystko, co musisz wiedzieć

Z kolei rower stacjonarny poziomy to doskonała propozycja dla wszystkich, w tym również tych sportowców, którzy doznali w przeszłości urazów kręgosłupa.

Ćwiczenia na urządzeniu tego typu wykonuje się w pozycji siedzącej – siedzenie zostaje oparte, a pedały maksymalnie wysunięte ku przodowi. Takie ułożenie ciała nie tylko nie jest obciążające dla kręgosłupa, ale stanowi także doskonały trening uaktywniający mięśnie brzucha.

                                 

Rower spinningowy w praktyce

Jeszcze całkiem niedawno mało kto wiedział, czym są rowery spinningowe. Świadomość konsumencka zmienia się jednak z dnia na dzień, co prowadzi do tego, że zakupy robione przez klientów są coraz bardziej przemyślane. Rowerki spinningowe to najbardziej zaawansowane rowery stacjonarne. Są one przeznaczone przede wszystkim do wykonywania na nich intensywnych treningów.

Ćwiczący na takiej maszynie siedzi w pozycji pochylonej, a jego pozycja przypomina tę, jaką przybiera podczas zwykłej jazdy po szosie. Istotną kwestią jest, iż moment obrotowy przenoszony jest za pośrednictwem łańcucha lub specjalistycznej taśmy, co jeszcze bardziej upodabnia urządzenie do klasycznego rozwiązania.

Jaki rowerek stacjonarny wybrać?

Kiedy już ustalimy, jaki typ urządzenia interesuje nas najbardziej, a także to, w jakiej pozycji będzie nam się najwygodniej wykonywało ćwiczenia, można przejść do poszukiwania oferty, która okaże się najkorzystniejsza.

Podczas zakupów należy kierować się jakością produktu, jego ceną i przede wszystkim rodzajem wytwarzanego przez urządzenie oporu. Najtańszym rozwiązaniem zawsze będą rowerki mechaniczne zaś najdroższym – spinningowe.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA