Zamknij

Zima, czas śnieżnych skuterów

09:17, 05.10.2020 | Materiały partnera

Do Zakopanego każdej zimy przybywają tysiące turystów. Szukają atrakcji, sposobów spędzenia wolnego czasu, pięknych widoków i wspaniałej pogody. I wszystko to znajdują, bo Zimowa Stolica Polski w pełni zasłużyła na to miano. Tam ciągle coś się dzieje, a stare zgrabnie przeplata się z nowym. Tworzy mieszankę, która czaruje turystów w każdym wieku i o każdych chyba zainteresowaniach.

Klasyki górskich atrakcji

Chociaż Tatry są piękne o każdej porze roku, to chyba zimą mają najwięcej miłośników. Szczyty, polany i lasy okryte śniegiem tworzą bajeczne pejzaże, na które z przyjemnością się patrzy, nawet jeśli widziało wcześniej setki razy. Dlatego też tak wielu turystów nie tylko do Zakopanego przyjeżdża, ale regularnie też do niego wraca.

Oczywiście z takich warunków najlepiej korzystać nie tylko podziwiając, ale też z bliska obcując z przyrodą, górami, śniegiem. Różne są ku temu sposobności, niektóre niezmienne od dziesięcioleci, inne wnoszące powiew nowości – i nowoczesności.

Na pewno do tych tradycyjnych sposobów spędzania zimy w Zakopanem należą spacery i wędrówki górskie. Okolice miasta są dobrą bazą wypadową dla początkujących, jak i zupełnie „zielonych” turystów. Rzecz jasna zawsze należy pamiętać, że to są GÓRY, i tu nie ma miejsca na lekceważenie przyrody czy brawurę, zaś pogoda może zmienić się z godziny na godzinę. Jednak Droga Pod Reglami, Doliny Strążyska, Kościeliska czy Chochołowska to miejsca przyjazne nawet amatorom. Wędrówka nimi stanowi znakomitą rozrywkę, a jak po niej smakuje kwaśnica!


Skutery śnieżne w Zakopanem

Trwający kilka godzin spacer po górach to absolutna klasyka, która kusi turystów dosłownie od dziesięcioleci. Dla niektórych to jednak zdecydowanie za mało. Nie wystarczają im ani wędrówki piesze, ani jazda na nartach czy desce. Szukają czegoś nowego. Im na przeciw wychodzi wypożyczalnia skuterów śnieżnych w Zakopanem https://www.mountain.pl/.

I jest to strzał w dziesiątkę. Skutery nie są spotykane na co dzień, niewiele znajdziemy w kraju osób, które trzymają takowe w garażu. By móc się przekonać, jak przyjemnie pozwalają spędzić wolny czas nie pozostaje nic innego, jak wypożyczyć je. I to właśnie Zakopane i Podhale są miejscem, gdzie skutery śnieżne spisują się idealnie. Mają bowiem to co niezbędne, by móc w pełni skorzystać z ich potencjału.

Zimę. Prawdziwą. Taką, w czasie której temperatura spada mocno poniżej zera, by ziemia zmarzła i stała się wystarczająco twarda, by skutery utrzymać. Taką, w czasie której pada śnieg, który utworzyć musi sporej grubości poduszkę, by płozy skutera miały jak i na czym się ślizgać. W większości kraju ostatnie zimy upływały pod znakiem opadów raczej śniegu, niż deszczu.

Ale Podhale trzyma się mocno, dla skuterów śnieżnych w Zakopanem jest raj. Korzystać z niego mogą w zasadzie wszyscy. Nie jest bowiem tak, że skutery są rozrywką zarezerwowaną dla młodych, przebojowych, sprawnych fizycznie i w dodatku mężczyzn. Chociaż maszyny są faktycznie spore i potrafią jechać z dużą prędkością, to manewrowanie nimi jest łatwiejsze, niż się wydaje. Na tyle, że mogą służyć jako środek lokomocji dla całej rodziny, również małych dzieci – oczywiście one będą jedynie pasażerami.

Oferta https://www.mountain.pl/zakopane/skutery-sniezne/ jest na tyle szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie. Najpopularniejsze są wycieczki trwające godzinę-dwie, które wystarczą, by poznać fascynującą moc tych maszyn i obejrzeć Tatry z nowej perspektywy. Ale prawdziwi miłośnicy mocnych wrażeń mogą skusić się także na nocną wycieczkę na skuterach śnieżnych. Jazda w nocy robi niesamowite wrażenie i zostaje w pamięci na długo, jako jedna z najlepszych atrakcji jaką Zakopane was może uraczyć.

 

 

(Materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA