Zamknij

Oświetlenie a napinane sufity: oryginalne rozwiązania do dekoracji wnętrz

00:00, 28.10.2020 | materiały partnera

Sufity napinane to stylowe i nowoczesne rozwiązanie do dekoracji pomieszczeń mieszkalnych i biurowych. Zastanawiając się nad najmniejszymi szczegółami kształtu, faktury i koloru sufitów napinanych, właściciele często pomijają taką kwestię, jak szczegółowe przemyślenie oświetlenia. To właśnie oświetlenie w dużej mierze zadecyduje o tym, jak będzie wyglądać płótno, dodatkowo źle przemyślany system oświetlenia będzie stwarzał poboczne problemy podczas eksploatacji sufitu ledowego, gdyż wymiana najprawdopodobniej będzie niezwykle problematyczna.

Opcje oświetlenia napinanych sufitów

Jakie oświetlenie pod napinany sufit Warszawa będzie najbardziej odpowiednie? Tak naprawdę istnieje sporo rozwiązań różniących się zarówno cenowo, jak i natężeniem światła, które pozwala uzyskać zamontowany typ oświetlenia. Wieloletnie doświadczenie firmy OTOmistrz świadczy: jeśli zdecydowałeś się na zamontowanie sufitu napinanego w swoim domu, to jednocześnie z wyborem płótna musisz zdecydować się na koncepcję oświetlenia. W przeciwnym razie trzeba będzie zainstalować w pomieszczeniu tylko kinkiety ścienne, które nie zawsze zapewniają wystarczającą ilość światła.

Do oświetlenia sufitu napinanego eksperci dopuszczają stosowanie żarówek następujących typów:

  • LED;
  • oszczędzających energię;
  • halogenowych;
  • żarowych „Mignon” typu E-14.

Ze wszystkich wymienionych opcji największą popularnością cieszą się żarówki LED. 

Jeśli lubisz klasykę, powinieneś preferować tradycyjne żyrandole sufitowe - sufity napinane podświetlane praktycznie nie ograniczają ich wyboru. Jeśli chcesz uzyskać trochę różnorodności, możesz połączyć żyrandol z reflektorami. Czy jesteś romantykiem? W takim razie dlaczego nie zamienić sufitu LED w prawdziwe rozgwieżdżone niebo? Rozwiązanie tego typu zawsze pozostanie aktualne, nadając Twojemu domowi wyjątkową przytulność i urok.

Współczesne trendy połączenia oświetlenia i napinanych sufitów

W zależności od materiału, z jakiego wykonany jest sufit napinany Łódź, rodzaju i mocy taśmy LED, odległości od niej do listwy napinanego sufitu LED, przygotowania sufitu i innych czynników, otrzymasz albo w pełni świecący sufit napinany, albo tylko stosunkowo wąski pasek światła na obwodzie pomieszczenia. Będziesz w stanie kontrolować kolor i jasność oświetlenia takiego typu, które zastąpi klasyczny żyrandol.

Popularne są również półprzezroczyste sufity napinane w połączeniu z oświetleniem diodowym. Faktura takich sufitów napinanych podświetlanych oraz dostateczny poziom naświetlenia emitowany przez lampy LED pozwala zamienić cały sufit w jedną oprawę oświetlającą pomieszczenie miękkim, rozproszonym światłem.

Pływające świecące linie są powszechnym rozwiązaniem projektowym. To naprawdę stylowe wyjście do zastosowania w pomieszczeniach, ponieważ świecące pasy o szerokości od 5 do 8 cm zdają się unosić na suficie,

Marzysz o jakościowym suficie napinanym w połączeniu ze skrupulatnie dobranym systemem oświetlenia? To właściwy czas, aby skontaktować się z doradcą firmy OTOmistrz! Tworzymy spektakularne sufity napinane Kielce z oświetleniem LED i innymi typami oświetlenia w przystępnych cenach, gwarantując klientom niebanalne podejście do realizacji każdego projektu i wieloletnią niezawodną służbę stworzonych przez nas powłok sufitowych! 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA