Zamknij
REKLAMA

Nowy projekt w CKR. Uczniowie odbędą zagraniczne staże

09:23, 10.12.2020 | A.G
Skomentuj

W projekcie będą uczestniczyć trzy 18- osobowe grupy młodzieży, uczącej się w zawodzie technik rolnik, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik weterynarii wraz z opiekunami. Uczniowie wyjadą na staże do Niemiec, które odbędą się w 2021 i 2022 roku i będą trwały po 2 tygodnie. Partnerem w realizacji projektu jest ośrodek kształcenia zawodowego DEULA Nienburg, mający duże doświadczenie w kształceniu kadr dla rolnictwa.

Młodzież w ramach projektu uzyska nowe doświadczenia zawodowe w zakresie: obsługi nowoczesnego sprzętu rolniczego oraz pozna technologie produkcji zwierzęcej, uwzględniające zasady ochrony środowiska i BHP.

                                           

 

Projekt jest również szansą na podniesienie umiejętności w zakresie posługiwania się językiem obcym, szczególnie branżowym oraz umiejętności interpersonalnych. Przede wszystkim jednak udział w zagranicznym stażu zawodowym zwiększy szanse młodych osób na europejskim rynku pracy.

Po ukończeniu stażu uczniowie otrzymają wystawione dokumenty Europass-Mobilty, certyfikat od organizacji przyjmującej i zaświadczenie ze szkoły o udziale w projekcie. Udział w projekcie jest bezpłatny. Koszty utrzymania, podróży, ubezpieczenia, kieszonkowe, program kulturowy, transport lokalny w Niemczech zostaną pokryte z budżetu projektu.

 

Więcej informacji na stronie internetowej szkoły: www.ckrnaklo.pl

oraz na szkolnym profilu na FB: www.facebook.com/CKR.Naklo

Dofinansowanie projektu z UE: 423 408,28 PLN.

(Tekst sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA