Zamknij
REKLAMA

Chorwacja - dokąd jechać i gdzie szukać ofert z dojazdem własnym?

08:25, 11.01.2021 | A.G
Skomentuj

Wakacje to czas, na który czekamy z niecierpliwością, jednak z uwagi na pandemię musimy zwrócić uwagę na nasze bezpieczeństwo, decydując się najlepiej na spędzenie tegorocznego wypoczynku w domu lub apartamencie wakacyjnym. Jednym z najpopularniejszych kierunków naszych wyjazdów jest od wielu lat słoneczna Chorwacja, która ma nam do zaoferowania wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Co jednak powinniśmy zobaczyć i dlaczego wynajem apartamentu lub domu to najlepsza dla nas opcja?

Letni wypoczynek w apartamencie lub domu wakacyjnym

Tegoroczne wakacje z uwagi na panującą pandemię z pewnością będą wyglądały zupełnie inaczej niż dotychczas, a biorąc pod uwagę kwestię naszego bezpieczeństwa najlepiej, jeśli zdecydujemy się na podróż własnym samochodem. Taka podróż ma wiele zalet, ponieważ nie narażamy się wówczas na kontakt z innymi osobami, możemy zabrać ze sobą znacznie większą ilość potrzebnych rzeczy, a także mamy możliwość zatrzymania się po drodze w tych miejscach, które najbardziej nas interesują. W jakie jednak miejsce możemy dosyć szybko dojechać własnym samochodem? Jeśli zależy nam na spędzeniu wakacji w ciepłym klimacie, to powinniśmy zdecydować się na wyjazd do Chorwacji, która ma bardzo bogatą ofertę noclegów dostępną np. na stronie Interhome. Poszukując odpowiedniego noclegu, najlepiej, jeśli wybierzemy dom lub apartament wakacyjny, ponieważ takie rozwiązanie ma bardzo dużo zalet. Po pierwsze możemy liczyć na prywatność i przebywania z dala od tłumów turystów. Po drugie mamy pełną swobodę, czyli sami decydujemy, co w danym dniu zobaczymy, gdzie pojedziemy i w jakich godzinach będziemy spożywać posiłki. W domu lub apartamencie wakacyjnym możemy liczyć ponadto na większą ilość wolnej przestrzeni i nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać ze sobą ulubionego pupila, który nikomu nie będzie przeszkadzał.

Miejsca, które warto zobaczyć w Chorwacji

Chorwacja to najpopularniejszy kierunek wakacyjnych wyjazdów, który ma nam do zaoferowania wiele ciekawych miejsc i atrakcji, które koniecznie powinniśmy zobaczyć. Jednym z ciekawszych miejsc jest z pewnością miasteczko Nin, które odwiedzane jest przez turystów z dwóch powodów. Pierwszym jest znajdująca się w nim najmniejsza na całym świecie katedra, natomiast drugim przepiękna, piaszczysta plaża, których w Chorwacji nie jest zbyt wiele. Wybierając się do Chorwacji, warto zatrzymać się również w mieście Dubrownik, którego przepiękną architekturę możemy podziwiać z jednego z licznych wzgórz, przy czym najpiękniejsze widoki rozpościerają się ze wzgórza Srd. Kolejnym ciekawym miejscem znajdującym się w Chorwacji jest Park Narodowy Jezior Plitwickich obejmujący kompleks szesnastu krasowych jezior o turkusowym zabarwieniu, które połączone są ze sobą kilkudziesięcioma wodospadami. Chorwacja to również liczne wyspy, przy czym jedną z najpopularniejszych jest Hvar z licznymi zabytkowymi kościołami, winnicami, gajami oliwnymi oraz przepięknymi polami rosnącej lawendy. Jeśli jesteśmy miłośnikami zabytków, to koniecznie powinniśmy się wybrać do Splitu będącego drugim co do wielkości miastem Chorwacji. Najciekawszą atrakcją tego miasta są pozostałości pałacu cesarza Dioklecjana, jednak warto również zwrócić uwagę na jego dawne mauzoleum znajdujące się w katedrze św. Dujama, która uznawana jest za najstarszą na całym świecie budowlę tego rodzaju.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA