Zamknij

W małej kuchni sprawdzają się jasne kolory

08:59, 22.01.2021 | materiały partnera

Mała kuchnia to wyzwanie dla kreatywności, ale z małego pomieszczenia można wyczarować fantazyjne serce domu. Takie, które przykuwa uwagę i przy tym jest funkcjonalne. Bo w kuchni chodzi przede wszystkim o wygodę. Jak to zrobić? Jakie kolory optycznie stworzą wrażenie większej przestrzeni?

Proste rozwiązania w modzie

Obecnie minimalizm króluje w modzie i tak też jest w przypadku kuchni. I raczej nie tylko przez długie lata nie wyjdzie z mody, ale też taką kuchnię łatwiej odmieniać dodatkami. A tych nie brakuje, świeże zioła, podkładki, deski, sprzęty kuchenne. W małej kuchni postaw na jasne kolory, nie musi być to biały, jeśli w domu są małe dzieci i wszędzie odciskają paluszki. Mogą być to odcienie szarości czy bardzo popularne w ostatnich latach pastele. Dzięki jasnym kolorom kuchnia stanie się przejrzysta i przestronna. Ciemne, mocne kolory są za bardzo przytłaczające dla małych pomieszczeń.

Akcenty drewniane

Miłośnicy drewnianych akcentów nie muszą rezygnować w małej kuchni z upodobań. Wybierając jasne forniry, stworzysz przytulną przestrzeń. I najlepiej, gdy fronty są gładkie. Zasada jest taka, że im mniej faktur, a im więcej jednolitości, tym kuchnia wygląda na większą. Drewno może być również uzupełnieniem oraz tą kropką nad i, przykładem szara kuchnia z drewnem pod postacią blatu. Poza tym całość tworzą dodatki, drewniane deski, misa na owoce, półki czy młynek do pieprzu.

Meble z połyskiem

Jeśli lubisz meble na wysoki połysk, to są one najlepszą opcją do małych pomieszczeń. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta, odbijają światło, a tym samym powiększają optycznie przestrzeń. Poza tym idealnie wpisują się w nowoczesne, minimalistyczne trendy. W małych kuchniach świetnie sprawdzają się meble na połysk. Mogą to być również akcenty.

Jaki kolor płytek do małej kuchni?

Czy lepsze będą płytki jasne czy może kontrastujące z jasnymi ścianami i meblami? Postaw również na jasne płytki, ale na przykład z ciekawą mozaiką, ułożoną z płytek bądź na jednej z nich, w przypadku dużych kafli. Płytki na podłogę powinny być większe od tych na ścianie i nie musimy się tu ograniczać co do ich rozmiaru. Mogą to być po prostu duże kafle! Powierzchnia w tym przypadku to bardzo duży plus małych kuchni. Przy niewielkiej powierzchni można kupić drogie płytki na podłogę, bo nie potrzebujemy ich dużo, jak przy większych kuchniach. Poza tym kafle powinny być odporne na uszkodzenia i posiadać wysoką klasę ścieralności.

Małe kuchnie lubią tradycyjne kolory, jasne, drewniane dodatki i nowoczesny połysk.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%