Zamknij

Jak wybrać właściwe krzesło biurowe?

08:37, 08.02.2021 | materiały partnera

Praca biurowa czy powszechna teraz praca zdalna wymaga wygodnego i ergonomicznego stanowiska. Nieodłącznym jego elementem jest krzesło biurowe. Spędzenie kilku godzin przed komputerem na niewygodnym krześle bardzo szybko odezwie się bólem plecy, szyi i rozdrażnieniem. Jakie krzesło biurowe wybrać, by praca była przyjemna i komfortowa?

Dobre krzesło biurowe- dlaczego jest tak ważne?

Dobre krzesło biurowe pozwala na zachowanie właściwej postawy siedzącej. Im dłuższy jest czas siedzenia przy biurku, tym wyższe jest ryzyko wystąpienia bólu pleców, a po dłuższym czasie niewłaściwej postawy nawet zmiany zwyrodnieniowe. Dobre krzesło jest odpowiednio wyprofilowane, ergonomiczne, dobrane do wysokości biurka i wzrostu użytkownika. Na podstawie https://www.ajprodukty.pl/warto-przeczytac/jak-wybrac-odpowiednie-krzeslo-biurowe/30189301.wf można wyznaczyć kilka ważnych kwestii, które mają wyjątkowe znaczenie przy wyborze właściwego krzesła biurowego.

Czas ma znaczenie


Aby dobrać właściwe krzesło biurowe, trzeba wziąć pod uwagę czas spędzany przy biurku. Jeżeli przy biurku spędzasz średnio 4 h dziennie, wystarczający będzie nawet najprostszy model umożliwiający podstawową regulację. Podstawowe krzesło nie posiada zwykle zagłówka ani podłokietników, a cena wynosi zwykle do 300zł.
Jeżeli przy komputerze spędzasz około 8 h każdego dnia, najlepiej sprawdzi się krzesło obrotowe z oparciem i szerokim siedziskiem. Za takie krzesło trzeba zapłacić około 600 zł.
12 h przy biurku to już prawdziwe wyzwanie dla krzesła. Tutaj potrzeba już krzesła z zagłówkiem, podłokietnikami i możliwością pełnej regulacji. To wiąże się z kosztem rzędu 1700zł.
Jeżeli szukasz krzesła, które sprawdzi się przy całodobowym użytkowaniu, musisz liczyć się z wydatkiem kilku tysięcy złotych. Takie krzesło biurowe daje nieograniczone możliwości regulacji, jest wygodne i komfortowe, pozwala na zmiany pozycji podczas pracy, by uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości.

Rodzaje krzeseł biurowych


Krzesła biurowe występują w kilku rodzajach, różniących się od siebie materiałem i sposobem wykonania. Głównym i najczęściej stosowanym krzesłem biurowym jest krzesło obrotowe. Dla klientów o wysokich wymaganiach dostępne są fotele biurowe z wysokim oparciem, regulowanym zagłówkiem i podłokietnikami. Ciekawym rozwiązaniem są krzesła biurowe z siatką, które idealnie nadają się do pracy przy komputerze. W sklepie dostępne są krzesła i fotele biurowe w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, z pewnością więc każdy dobierze idealne krzesła czy fotele do swojego biura. Zapraszamy do skorzystania z oferty AJ produkty.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%