Zamknij

Beautiful Company we Wrocławiu: Motywacja w rekrutacji

10:37, 08.02.2021 | materiały partnera

Podczas rozmów kwalifikacyjnych chcemy wybadać czy kandydat, którego zaprosiliśmy autentycznie może pochwalić się wiedzą i umiejętnościami zawartymi w jego CV. Staramy się dodatkowo zbadać jego doświadczenie w pracy zespołowej i sprawdzić czy będzie łatwo nawiązywał relacje z członkami naszej ekipy. Czasami przy rekrutacji zapomina się jednak o samym kandydacie

Skupienie na tym jak bardzo dana osoba będzie przydatna dla naszej firmy blokuje pewien rodzaj wzajemności. Co my możemy dać naszemu kandydatowi poza wynagrodzeniem? Czy nasz system premiowy będzie mu odpowiadał? Jak odnajdzie się w murach naszej firmy? Czy zrozumie jak ważne są dla nas pewne kwestie i nie tylko będzie się umiał do nich zastosować, ale również będzie czerpał satysfakcję z pracy w naszym przedsiębiorstwie?

Na wymienione wyżej pytania warto znać odpowiedź – podkreśla Beautiful Company z Wrocławia. Motywacje, które popchnęły kandydata do wysłania CV na skrzynkę mailową naszej firmy są szczególnie istotne w kwestii dalszej pacy z menadżerami organizacji. To na nich spoczywał będzie przecież obowiązek takiego zarządzania pracownikami, by skutecznie realizowali przydzielone zadania i pozostali w przedsiębiorstwie jak najdłużej.

Właśnie z tych względów tak ważne jest przeprowadzenie części rozmowy kwalifikacyjnej nastawionej na poznanie kandydata. Musimy wiedzieć co daje mu satysfakcję z wykonywanej pracy, jakie wartości ceni w życiu, jakie czynniki warunkowały podjęcie ważnych, życiowych decyzji – jak np. wybór miejsca zamieszkania czy kierunku studiów. Poznanie takich kwestii bardzo szybko nakieruje nas na sposoby motywacyjne, jakich używał będzie przełożony nowego pracownika.

Na późniejszych etapach współpracy, w natłoku codziennych, biurowych obowiązków, o wiele trudniej będzie nam poznać motywacje pracowników. Brakuje tu okazji, by niektóre pytania zadać wprost i uzyskać możliwie szczerą odpowiedź. Będąc już w szeregach firmy, wiążą nas już pewne relacje w zespole oraz na linii przełożony-pracownik i o wiele trudniej jest podwładnym opowiedzieć otwarcie o swoich motywacjach (szczególnie pozafinansowych).

Wartość rekrutera oraz sprawnie przeprowadzonej rozmowy kwalifikacyjnej jest więc kluczowa dla dalszej pozytywnej współpracy z kandydatem. Informacje pozyskane wówczas od przyszłego pracownika powinny balansować potrzeby przedsiębiorstwa z potrzebami danej osoby.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%