Zamknij

Jak efektywnie analizować i rozliczać czas pracy kierowców z OCRK?

08:28, 22.02.2021 |
Skomentuj

Branża transportowa to trudny biznes. Dowiedz się, jak usprawnić procesy takie jak analiza i rozliczanie czasu pracy kierowców.

Czym jest OCRK?

OCRK to Ogólnopolskie Centrum Rozliczania Kierowców. Firma ta od lat zajmuje się wszechstronnym wspieraniem przedsiębiorców działających w obszarze branży TSL – Transport, Spedycja i Logistyka. Firma działa już od prawie 20 lat, przez co jej eksperci wyróżniają się na rynku bardzo bogatym doświadczeniem. Profesjonalne doradztwo, reprezentacja w trakcie kontroli i optymalizacja kosztów – to filary działalności OCRK. Jednak najważniejszą usługą jest rozliczanie czasu pracy kierowców w sposób bardzo precyzyjny, niepozostawiający pola do manipulacji i wątpliwości ze strony podmiotów kontrolujących.

Rozliczanie i analiza czasu kierowców to obowiązek, który spoczywa na pracodawcy, jednak nie znaczy to, że nie może on delegować tego zadania w ramach outsourcingu. Dlaczego warto zlecić rozliczanie czasu pracy i wynagrodzenia w OCRK? Nie musisz dysponować bogatym know-how i wiedzą prawniczą – zająć się tym mogą eksperci, którzy poradzą sobie dużo sprawniej i skuteczniej.

Ewidencja czasu pracy kierowców w OCRK

Rozliczanie czasu pracy kierowców wymaga sporej dozy uwagi i zaawansowanych rozwiązań. Dlatego tak często podmioty z branży TSL decydują się na outsourcing. Dodatkowym czynnikiem, który za tym przemawia, jest różnica stawek. W przypadku transportu często mamy do czynienia z płacami minimalnymi obowiązującymi na terenie danego kraju, w którym odbywa się przejazd. Wówczas obowiązują nas wyliczenia i formalności związane z prawem, które często znacząco różni się od polskiego. By nie narazić się w trakcie kontroli na problemy prawne, trzeba sprawnie podejmować kroki na etapie planowania przejazdu i analizy czasu pracy. Eksperci związani z OCRK mają znaczne obycie z biurokracją, która spotyka na każdym kroku sektor TSL. Przygotowujemy fachowe rozwiązania, które zdecydowanie pozytywnie wpłyną na skuteczność Twojego biznesu.

Rozliczanie czasu pracy kierowców w ramach OCRK odbywa się za pomocą zaawansowanego oprogramowania 4Trans. Jest to tym samym rozwiązaniem, które wykorzystywane jest przez aż 37 inspekcji na terenie całej Europy. Korzystanie z tego samego rozwiązania, co podmioty kontrolujące, znacząco zwiększa szansę pomyślnego przejścia kontroli – wszelkie problemy da się wychwycić bardzo skutecznie, zanim dojdzie do spotkania z odpowiednimi służbami.

Wszechstronne wsparcie dla sektora TSL

Aby kierowcy mogli działać skutecznie i zgodnie z prawem, konieczne są szkolenia. Edukacja z zakresu przestrzegania norm czasu pracy i obsługi tachografów, a także uwrażliwienie na popularne błędy ma ogromną wartość dodaną dla funkcjonowania firmy. Jeśli zależy Ci na edukacji pod kątem skuteczniejszego zarządzania przedsięwzięciem z obszaru TSL – również zachęcamy do zapoznania się z ofertą OCRK. W ramach OCRK świadczony jest nie tylko know-how, lecz także wsparcie merytoryczne 24/7 i wdrażanie gotowych rozwiązań. Optymalizacja procesów rozliczeniowych, wsparcie narzędzi IT, a także skuteczna obsługa odwołań od decyzji PIP i ITD to specjalność OCRK. Jeśli zależy Ci na efektywnym działaniu na rynku międzynarodowym zgodnie z prawem i normami obowiązującymi w poszczególnych krajach UE – zdecydowanie powinieneś odwiedzić stronę ocrk.pl. Znajdziesz na niej wszelkie niezbędne informacje na temat współpracy z OCRK i korzyści z niej płynących.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%