Zamknij

Co trzeba posiadać w samochodzie na zimę? ? kosmetyki, akcesoria, chemia

08:31, 22.02.2021 |
Skomentuj

Nie pozwól, aby zima zaskoczyła Cię ponownie. Wyposaż swój samochód w niezbędne akcesoria i nie daj się zimowej aurze!

Walcz z zimą z odpowiednim wyposażeniem

Część kierowców wydaje się zaskoczona faktem, że na zewnątrz panują ujemne temperatury, a samochody pokrywa spora ilość śniegu. Przygotuj się na zimę wcześniej, zaopatrując się w odpowiednie kosmetyki, akcesoria i chemię samochodową, a mrozy nie pokrzyżują Ci planów! Na stronie https://www.moje-auto.pl znajdziesz produkty, które zostały stworzone z myślą o warunkach panujących w trakcie białej pory roku. 

Kosmetyki samochodowe na zimę

Jeżeli często nie mogłeś dostać się do wnętrza samochodu przez zamarznięte drzwi, pamiętaj o zakupie odmrażaczy do zamków. Zawarte w nich substancje nie tylko topią zalegającą zmarzlinę. Stanowią również zabezpieczenie przed ponownym zlodowaceniem i korozją. To uniwersalne produkty, które można wykorzystać w domu i innych miejscach. W przypadku szyb pokrytych szronem i lodem sprawdzi się odmrażacz z atomizerem. Rozprawia się w zaledwie kilka sekund z pokrywą śnieżną, a także niweluje powstawanie smug i zacieków. 

Chcąc pozbyć się szybko zabrudzeń spowodowanych osadem soli i śniegu z lusterek, reflektorów czy karoserii, warto sięgnąć po ściereczki nasączone płynem czyszczącym. Są umieszczone w wygodnym i ergonomicznym opakowaniu, które można zawsze mieć w schowku. Przydadzą się również do porządkowania wnętrza samochodu. 

Akcesoria niezbędne zimą 

W każdym samochodzie powinna znaleźć się skrobaczka i zmiotka. Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferują hybrydy – szczotko-skrobaczki, które nie tylko ułatwiają pozbywanie się śniegu i szronu. Dzięki zastosowanej długiej rączce unikniemy kontaktu ze śnieżnym puchem, a nasze dłonie pozostaną ciepłe. Dobrym wyborem są akcesoria wykonane z materiałów, które nie powodują zarysowań na szybie i karoserii. 

Osłona na szybę przednią nie powinna być wykorzystywana tylko w lecie jako ochrona przed słońcem. Stosowana w zimie zaoszczędzi nam skrobania szyb i usuwania pokaźnej pokrywy śniegu. Wystarczy ją zdjąć i wyruszyć w drogę. 

Chcąc dokładnie osuszyć i przetrzeć lusterka bądź szyby, niezbędne będą ściereczki z mikrofibry. Ich delikatna struktura nie powoduje zarysowań i doskonale radzi sobie ze zbieraniem i wchłanianiem wilgoci i zabrudzeń. 

Chemia samochodowa 

Kiedy na zewnątrz panują ujemne temperatury, uruchomienie silnika nie jest prostą sprawą. Jeżeli spotka nas taka niespodziewana sytuacja, warto mieć przy sobie samostart, czyli preparat do rozruchu silnika. Być może z jego pomocą uda się odpalić pojazd i nie trzeba będzie wzywać pomocy drogowej. 

Aby zapobiegać takim sytuacjom, posiadacze pojazdów z silnikiem Diesla, powinni stosować depresator, który pozwala na bezproblemowe uruchomienie samochodu przy nawet -40°C. Preparat powoduje obniżenie temperatury, w której krzepnie olej napędowy. 

Kolejnym produktem, o którym nie można zapomnieć, jest płyn do spryskiwaczy. Musi być on jednak dostosowany do panujących warunków, dlatego należy zwrócić uwagę na to, czy zachowuje swoje właściwości przy minimalnie -20°C. 

Wspierając pracę silnika na najwyższych obrotach, warto zapewnić mu dobre chłodzenie również w zimie. Wybierając płyny chłodnicze, należy zwrócić uwagę na zakres temperatur, do jakich są przystosowane. Nieodpowiedni wybór może wiązać się z zamarznięciem cieczy, która spowoduje uszkodzenia silnika i powstawanie korozji. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%