Zamknij
REKLAMAGrille ogrodowe - wybierz na Ceneo

Lokalizator dziecka - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

16:03, 23.02.2021 | A.G
Skomentuj

Solidność wykonania, funkcjonalność, a może modny design? Na co powinniśmy zwrócić największą uwagę przy zakupie zegarka dla dziecka? Czy powinien to być tylko lokalizator, czy może urządzenie namierzające naszą pociechę w czasie rzeczywistym połączone ze smartwatchem?

      1. Funkcjonalność najważniejsza

Z punktu widzenia długofalowego wykorzystywania lokalizatora dziecka Calmean - https://www.calmean.com/produkty-calmean/child-watch, ważna jest jego funkcjonalność. Może zależeć nam najbardziej na tym, by lokalizator pracował bezawaryjnie i wskazywał na żądanie opiekuna pociechy jak najdokładniejszą lokalizację. Dobrze byłoby, gdyby sprzęt bazował nie tylko na sygnale GPS, ale i na innych. Jest to o tyle istotne, że na otwartej przestrzeni lokalizatory GPS sprawdzają się doskonale. Oznacza to, że namierzą dziecko z dokładnością nawet do kilku metrów, o ile będzie ono na dworze.

Jeśli jednak znajdzie się w budynku, wówczas przydatne okazują się lokalizatory biorące pod uwagę sygnał Wi-Fi lub sygnał operatorów telefonii komórkowych, jak w przypadku smartwatcha dla dziecka od Calmean. Niezależnie od tego, gdzie znajdzie się pociecha, lokalizator wskaże jej położenie na mapie.

Kolejną funkcją smartwatcha dla dziecka może być wyznaczanie tak zwanych stref bezpiecznych, czyli miejsc, w obrębie których powinno przebywać dziecko w danym czasie. Kiedy przekroczy granicę stref, lokalizator szybko wysyła alert w aplikacji opiekuna czy rodzica, a ten może odpowiednio zareagować.

Podobną funkcją jest przycisk SOS, dzięki któremu dziecko może wezwać natychmiastową pomoc rodziców lub innych zdefiniowanych osób. Jeśli zdarzy się coś nieprzewidzianego, np. zrobi sobie krzywdę.

      2. Telefon i lokalizator – dwa w jednym

Niektóre lokalizatory są łączone z urządzeniem mającym funkcje telefoniczne. Smartwatch pozwala wówczas nie tylko na lokalizowanie dziecka, ale i daje jej możliwość wykonywania i odbierania połączeń głosowych. Może on mieć kilka zdefiniowanych numerów, co pozwala na sprawowanie kontroli rodzicielskiej nad tym, z kim dziecko ma kontakt. Telefon w smartwatchu jest wygodnym sposobem na komunikację z dzieckiem, ponieważ zegarek łatwiej zawsze można mieć przy sobie niż smartfon. Taki sprzęt przyda się również podczas pierwszych wyjazdów dziecka bez rodziców (więcej: https://www.calmean.com/blog/pierwszy-wyjazd-dziecka-bez-rodzicow-kiedy/).

      3. Modny wygląd

Wygląd urządzenia dla dziecka ma wbrew pozorom dosyć duże znaczenie przy wyborze lokalizatora przeznaczonego dla najmłodszych. Warto po prostu pozwolić wybrać smartwatch, który najbardziej będzie podobał się pociesze. Kolorowa bransoleta i czytelny wyświetlacz, z możliwością np. przesyłania elektronicznych nagród z pewnością przypadną do gustu dzieciom.

      4. Trwałość i wytrzymałość konstrukcyjna

Najlepiej, aby kupowany lokalizator dla dziecka był wytrzymały na wstrząsy i wodoodporny. Dziecko, w szczególności kilkulatek niekoniecznie będzie na tyle rozważny i odpowiedzialny, aby zadbać we właściwy sposób o urządzenie na nadgarstku. Musi więc być dostosowany do jego możliwości obsługi. Takie zegarki dostępne są na www.calmean.com/.

 

(Artykuł partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMARowerki i zabawki ogrodowe - zobacz ceny
0%