Zamknij
REKLAMAGrille ogrodowe - wybierz na Ceneo

Jak korzystnie sprzedać samochód po wypadku?

14:07, 08.03.2021 | A.G
Skomentuj

Rozbite auto na nic się kierowcy już nie przyda, bo najczęściej naprawa mocno zniszczonego samochodu po wypadku jest zwyczajnie nieopłacalna. Niesprawny wrak to kłopot, ale wciąż jeszcze można na nim coś zarobić. W jaki sposób?

Co zrobić z niesprawnym autem?

Powszechna praktyka jest taka, że gdy ubezpieczyciel stwierdzi szkodę całkowitą, wypłaca odszkodowanie, ale nie zabiera wraku – ten zostaje u kierowcy, który teraz musi sam go sprzedać, by odzyskać brakującą kwotę.

Naprawa powypadkowego wraku zazwyczaj nie ma sensu, więc kierowca oddaje go na złom albo sprzedaje do skupu, korzystając na przykład z oferty tutaj: https://kupimyauto.com/. Skup nawet z powypadkowego wraku jest w stanie odzyskać cenne części, więc nie ma znaczenia, czy auto jest na chodzie, czy trzeba je dostarczyć do warsztatu lawetą. Oczywiście najlepiej jest szukać skupów blisko swojego miejsca zamieszkania, bo choć oferują one transport wraku za darmo, to przy dużej odległości może to negatywnie wpłynąć na cenę sprzedawanego pojazdu.

Czy skup działa legalnie?

Skupy aut i stacje demontażu muszą być legalnie działającymi placówkami, w przeciwnym razie właściciela wraku mogą czekać kłopoty, jeśli oddany samochód zostanie wykorzystany do przestępstwa albo nie zostanie poprawnie zutylizowany. Sprzedaż wraku musi być potwierdzona umową, dlatego warto korzystać z usług skupów takich jak ten: https://kupimyauto.com/skup-aut-inowroclaw/, gdzie wszystkie formalności są załatwiane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Stacja demontażu ma obowiązek wystawić kierowcy zaświadczenie o utylizacji, które jest potrzebne do wyrejestrowania samochodu i wypowiedzenia polisy OC. Bez zaświadczenia kierowca oficjalnie nadal pozostaje właścicielem auta i ponosi za swój pojazd pełną odpowiedzialność.

Ile można dostać za wrak?

Wstępną wycenę można sprawdzić na przykład na https://kupimyauto.com/skup-aut-torun/. Skupy dają lepsze stawki niż złomowiska, ale wszystko zależy od tego, jakie są uszkodzenia samochodu i co da się odzyskać z zakupionego wraku. Stacja demontażu ma obowiązek przyjąć każdy pojazd, niezależnie od skali uszkodzeń, jeśli jednak przed oddaniem auta na złom kierowca sam zdemontuje wartościowe podzespoły, będzie musiał dopłacić za brakujące kilogramy i części.

 

 

(Artykuł partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMARowerki i zabawki ogrodowe - zobacz ceny
0%