Zamknij
REKLAMAGrille ogrodowe - wybierz na Ceneo

Gdzie tanio spędzić wakacje?

14:11, 08.03.2021 | A.G
Skomentuj

Wyjazd na zagraniczne wakacje nie jest już opcją dostępną wyłącznie dla bogaczy, ale wciąż są miejsca, w których pobyt wiąże się ze sporymi wydatkami. Na szczęście są i takie lokalizacje, gdzie da się dobrze zabawić bez strachu o stan portfela. Jakie kierunki warto wziąć pod uwagę?

Turcja

Od kilku lat Turcja jest w czołówce najchętniej odwiedzanych podczas wakacji miejsc. Nic dziwnego, bo to idealne miejsce na letni wypoczynek – gwarantowana jest słoneczna pogoda przez cały sezon, można się kąpać w ciepłej i czystej wodzie, lokalna kuchnia jest bardzo smaczna, a na dodatek Turcja jest pełna niesamowitych zabytków.

Do Turcji najwygodniej jest polecieć samolotem. Podróż samochodem też jest możliwa, ale nie obejdzie się bez przynajmniej jednego noclegu po drodze. Jeśli chodzi o nocleg, to wystarczy wpisać w Google Turcja hotel z aquaparkiem, i wyskakuje długa lista dostępnych propozycji, w przystępnych cenach i z ocenami gości, którzy już korzystali z usług wybranego kurortu.

Bułgaria

W kategorii najpopularniejszych europejskich krajów turystycznych Bułgaria jeszcze nie cieszy się takim statusem jak Włochy czy Hiszpania, ale z roku na rok przyciąga coraz więcej gości z zagranicy. Bułgaria leży nad Morzem Czarnym, ma mnóstwo pięknych, piaszczystych plaż i zachwyca swoją unikalną przyrodą. Słońce świeci tam przez całe lato, choć trzeba się nastawić na temperatury wyraźnie wyższe niż w Polsce.

Jak można sprawdzić na przykład na https://okiemturysty.pl/, Bułgaria jest też bardzo korzystna cenowo. Hotele w tym kraju zapewniają dobry standard usług i nie są drogie, prócz tego jest możliwość zakwaterowania w domach prywatnych. Dojazd samochodem zajmuje przynajmniej kilkanaście godzin, więc korzystniejszą opcją może być samolot, zwłaszcza że w okresie wakacyjnym jest sporo tanich lotów do największych bułgarskich kurortów.

Węgry

Węgry nie mają dostępu do morza, ale mają Balaton, i właśnie tam większość gości odwiedzających latem ten kraj spędza swój dłuższy urlop. Pogoda jest zwykle słoneczna, woda w jeziorze idealnie nadaje się do kąpieli, można też uprawiać na Balatonie różnego rodzaju sporty wodne. Podczas wakacji nad słynnym jeziorem warto przy okazji odwiedzić Budapeszt, oddalony o około 80 km.

Baza turystyczna jest dobrze rozwinięta, a ceny na Węgrzech jak najbardziej są przystępne na polską kieszeń. Samochodem na Węgry da się dojechać w jeden dzień, możliwa jest też podróż pociągiem albo samolotem.

 

(Artykuł partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

PolecomPolecom

0 0

Klopsztanga na placu, albo na łogròdku u szwagra,tam bydzie nojtonij. 03:38, 12.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMARowerki i zabawki ogrodowe - zobacz ceny
0%