Zamknij
REKLAMAGrille ogrodowe - wybierz na Ceneo

Materac do łóżeczka dziecięcego: jak wybrać dobry materac dla niemowlaka?

10:44, 18.03.2021 | materiały partnera

Odpowiedni materac do łóżeczka dziecięcego to gwarancja zdrowego i spokojnego snu. Zdrowego, czyli takiego, który będzie wsparciem dla rozwijającego się kręgosłupa maluszka i zapewni stabilizację ciała dziecka, tak ważną w pierwszych etapach życia. Ale jak wybrać właściwy materac i czym się kierować podczas wyboru?

1. Materac do łóżeczka: jaki wybrać?

2. Co wyróżnia dobry materac dla dziecka?

Często zdarza się, że rodzice nie przykładają większej uwagi do wyboru materaca, albo że dziecko dziedziczy po starszym rodzeństwie. To oczywiście wygodne i korzystne dla portfela rozwiązanie, jednak lepiej go unikać. Warto pamiętać, że dziecko spędza w łóżku więcej czasu niż dorosły. Nieodpowiedni materac dla dziecka może być niewygodny, a przy tym zdeformowany i posiadać wgniecenia, mogące być przyczyną wad postawy.

1. Materac do łóżeczka: jaki wybrać?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki materac do łóżeczka dla dziecka wybrać, nie martw się - dokonanie właściwego wyboru spędza sen z powiek wielu rodzicom. To jeden z najbardziej odpowiedzialnych wyborów, jakie należy podjąć na pierwszych etapach rozwoju maleństwa. Odpowiedni materac dla niemowlaka to nie tylko komfortowy i wygodny sen, ale i prawidłowy rozwój układu kostnego. A zatem który materac sprosta tak poważnemu wyzwaniu?

Zacznij od wybrania właściwego rozmiaru materaca do łóżeczka. Najpopularniejsze rozmiary materaców dla dzieci to 80x180 oraz 90x190 i (standardowo) 90x200. Jednak w tej kwestii oczywiście wiek dziecka ma duże znaczenie. Lepiej, by materac był dłuższy, ale nigdy za mały. Optymalny wybór to wzrost dziecka plus minimum 20 centymetrów zapasu.

Oprócz rozmiaru liczy się również właściwy materiał: materac dla dzieci powinien być wykonany z oddychających i przyjaznych dla skóry materiałów. Możesz wybrać pomiędzy materacem lateksowym, sprężynowym, z pianki termoelastycznej cz pianki poliuretanowej.

2. Co wyróżnia dobry materac dla dziecka?

Często można usłyszeć, że materac dla niemowlaka powinien być twardy. Nie jest to jednak prawdą. Twardy materac nie pozwala odpocząć mięśniom, ponieważ ciało jest ciągle napięte. Dlatego materac do łóżeczka nie powinien być ani twardy, ani miękki. Najważniejsze, by posiadał odpowiednią sprężystość i elastyczność.

Warto też pamiętać o atestach, które gwarantują bezpieczeństwo składników materaca. To szczególnie ważne, gdy dziecko jest alergikiem i musimy szczególnie dbać o odpowiedni materiał materaca, by zapewnić maluszkowi zdrowe warunki snu, minimalizując ryzyko gromadzenia bakterii, pleśni i roztoczy.

Gdzie kupić najlepszy materac do łóżeczka dla swojego dziecka?
BABY'S ZONE

Zapytaj o najlepszy materac do łóżeczka dla swojego dziecka!

kom. 506 170 560

tel.: 42 6 174 174

e-mail: [email protected]

Sprawdź szczegóły na

https://www.babys-zone.com/kategoria/materace-do-lozeczka-dla-dzieci,0.html

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMARowerki i zabawki ogrodowe - zobacz ceny
0%