Zamknij
REKLAMAGrille ogrodowe - wybierz na Ceneo

Pralnia wodna: na jakie wyposażenie się zdecydować?

08:54, 22.03.2021 | materiały partnera

Prowadzenie własnej firmy to bardzo kusząca alternatywa wobec pracy na etacie. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z biznesem coraz częściej wykraczają poza tradycyjne schematy, szukając oryginalnych pomysłów na działalność gospodarczą. Branżą dającą pod tym względem wiele możliwości jest profesjonalne pralnictwo. Sektor usług pralniczych rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. Punkty oferujące odpłatne czyszczenie wyrobów tekstylnych znajdziemy obecnie praktycznie w każdym większym mieście. Coraz więcej nowych pralni wodnych i chemicznych powstaje także w mniejszych miejscowościach. Co trzeba wiedzieć przed założeniem własnej pralni? Jak urządzić i wyposażyć lokal pod pralnię?

Zakładamy pralnię: pierwsze kroki

Dobra wiadomość dla wszystkich osób zainteresowanych prowadzeniem pralni jest taka, że do uruchomienia własnego punktu usługowego nie trzeba żadnych specjalnych zezwoleń. Co więcej, uruchomienie pralni nie wymaga nawet wcześniejszego doświadczenia w tej branży. Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest tutaj odpowiednio skonstruowany biznesplan oraz dobrze przemyślana oferta. Konieczne jest oczywiście posiadanie także odpowiednich rezerw finansowych. Koszty związane z uruchomieniem pralni wodnej są dosyć wysokie, jednak w dłuższej perspektywie taka inwestycja może przynosić bardzo duże zyski. Sprawdzonym sposobem na obniżenie początkowych kosztów jest zakup używanych maszyn pralniczych. Jeśli nie posiadamy kompletnie żadnego doświadczenia w prowadzeniu pralni, możemy zrealizować swoją wizję poprzez otworzenie placówki franczyzowej. W tym przypadku musimy jednak pamiętać, że zysk w ramach systemów franczyzowych jest znacznie niższy niż tych działających samodzielnie. Otwierając pralnię należy dobrze przemyśleć wybór lokalizacji. Na największą liczbę potencjalnych klientów możemy liczyć otwierając punkt w centrum handlowym lub na nowoczesnym osiedlu. Prowadzenie pralni w centrum miasta wiąże się jednak z wysokimi kosztami stałymi. Niższy czynsz zapłacimy za lokal położony nieco na uboczu – w tym przypadku musimy zadbać jednak o to, by był on dobrze rozreklamowany. Absolutne minimum to odpowiednio widoczny baner reklamowy. Przed uruchomieniem działalności należy także zastanowić się nad zakresem oferowanych usług oraz nad tym, w jakich działaniach chcemy się specjalizować. Innego wyposażenia będzie bowiem wymaga mała pralnia osiedlowa, a innego duży zakład realizujący zamówienia dla klientów instytucjonalnych.

Maszyny i akcesoria do pralni wodnej

Podstawą funkcjonowania każdej pralni wodnej jest odpowiednio dobrany sprzęt. Potrzebne urządzenia pralnicze możemy spróbować wybierać sami, możemy też zwrócić się o pomoc w tym zakresie do specjalistycznych firm prowadzących własną działalność w sektorze profesjonalnego pralnictwa. Najważniejszym elementem wyposażenia pralni wodnej jest oczywiście maszyna pralnicza. Urządzenia przeznaczone do profesjonalnych pralni znacznie różnią się od zwykłych pralek automatycznych. Nowoczesne pralki przemysłowe oraz wielofunkcyjne pralnico-wirówki to urządzenia przystosowane do pracy ciągłej, charakteryzujące się doskonałą jakością, wysoką wydajnością oraz niezawodnością. Zaawansowane technologicznie maszyny pralnicze są w stanie wykonywać cały złożony cykl operacji: od prania wstępnego, przez pranie zasadnicze, aż po płukanie i odwirowanie wody. Kolejnym rodzajem urządzenia stosowanego w pralni wodnej jest suszarka przemysłowa. Dostępne na rynku suszarki różnią się m.in. ładownością, czyli ilością rzeczy, które mogą być suszone w trakcie jednego cyklu. Oprócz maszyn służących do prania i suszenia, w każdej tradycyjnej pralni musi znaleźć się także wysokowydajny sprzęt do prasowania ubrań. Wśród takich urządzeń można wymienić m.in. stoły i manekiny prasowalnicze oraz magle przemysłowe, czyli specjalne prasowalnice oparte na systemie walców. Magiel jest zazwyczaj stosowany do prasowania większych sztuk bielizny. Jeśli zainteresował cię temat magli do pralni przemysłowej, polecamy zajrzeć na tę stronę: www.kannegiesser.pl/maszyny/magle/. Prowadzenie pralni wodnej to z całą pewnością coś nieszablonowego, pozwalającego zrealizować marzenie o własnej firmie. Popularność usług oferowanych przez profesjonalne pralnie z każdym rokiem jest coraz większa. Pozwala to przypuszczać, że wejście w tę branżę może okazać się znakomitą decyzją biznesową.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMARowerki i zabawki ogrodowe - zobacz ceny
0%