Zamknij
REKLAMAGrille ogrodowe - wybierz na Ceneo

Pomysły DIY dla dzieci: domek dla lalek

10:11, 26.03.2021 | materiały partnera

To naturalne, że w czasach masowej produkcji zabawek tęsknisz za rękodziełem - przedmiotami hand made wykonanymi wspólnie z dzieckiem. Jeśli Twoja córka marzy o dużym domku dla lalek, podpowiemy Ci, jak go zrobić samodzielnie.

Co jest potrzebne, by samemu zrobić domek dla lalek?

To zależy od efektu, który chcesz osiągnąć (a właściwie to Twoja pociecha). Bo domki dla lalek drewniane potrafią być fantazyjnymi, rozbudowanymi konstrukcjami – z salonem, poddaszem, kuchnią, balkonem, garażem oraz pełnym umeblowaniem. Zakładając jednak standardowy wygląd i wyposażenie domku, wszystko, czego potrzebujesz, kupisz w dowolnym markecie budowlanym. Podstawowe materiały to:

  • płyta MDF (najlepiej gotowe formatki) - jest gładka, łatwo się ją tnie i maluje,
  • małe gwoździe,
  • klej do drewna,
  • ścianki działowe (do oddzielenia poszczególnych pięter),
  • cienkie listwy (do przykrycia dachu oraz wykonania balustrad i płotu),
  • drewniane kątowniki (do wykończenia dachu),
  • farby (kolory wedle uznania),
  • tkaniny (do wykonania dekoracji, np. dywanu, pościeli, obrusu),
  • sztuczna trawa (do wyłożenia balkonu/tarasu).

Oczywiście ostatecznie wykorzystane materiały, kolory i faktury zależą wyłącznie od Waszej wyobraźni. Warto pozwolić dziecku zadecydować o wyglądzie i wyposażeniu domku oraz umożliwić mu aktywny udział w „budowie”.

Drewniany domek dla lalek – możesz kupić gotowy lub zrobić go samodzielnie

Jak zrobić domek dla lalek krok po kroku?

Zacznij od projektu. Nie musi to być profesjonalny projekt w programie komputerowym. Wystarczy kartka papieru i ołówek. Gdy już będziesz znać wymiary poszczególnych elementów konstrukcji, czas na pocięcie płyty MDF. Dla wygody możesz zamówić już gotowe formatki. Wykonaj z nich bryłę domku i dach, łącząc poszczególne elementy gwoździami lub klejem. Podziel kondygnacje ściankami działowymi. Dach przykryj „dachówką” z listewek i wykończ kątownikami. Teraz jedna z przyjemniejszych czynności – malowanie wszystkich elementów na ulubione kolory Twojej córki. Taras przylegający do górnej kondygnacji możesz wyłożyć sztuczną trawą. Balustrady i płotki stworzysz z cienkich, drewnianych listewek. Jeśli domek dla lalek ma być konstrukcją wolnostojącą (nie zostanie przymocowany do ściany), tylną ściankę budowli możesz wykorzystać jako tablicę korkową do przyczepiania karteczek z ważnymi informacjami lub pomalować farbą magnetyczną, by pełniła funkcję tablicy. A co z meblami? Tutaj macie wolną rękę. Uruchomcie wyobraźnię. Sięgnijcie po różnorodne materiały i narzędzia.

Domek dla lalek drewniany – a może jednak kupić gotowy?

Drewniane domki dla lalek, wykonane z naturalnego drewna, solidnie wykończone i kompletnie wyposażone, a do tego do kupienia w przystępnej cenie, to wciąż rzadkość na rynku. W Internecie i stacjonarnych sklepach z zabawkami znajdziesz mnóstwo plastikowych, krzykliwych, słabej jakości konstrukcji. Gdy w końcu uda Ci się znaleźć „prawdziwy” domek dla lalek drewniany, to często okazuje się on piekielnie drogi. W poszukiwaniu dużego domku dla lalek, z litego drewna, warto zajrzeć do sklepu z zabawkami Dollo.pl. Za solidny, trzykondygnacyjny domek dla lalek z drewna, z kompletem mebli i laleczkami w zestawie, zapłacisz niespełna 300 zł: https://dollo.pl/zabawki_dla_dzieci/domki_dla_lalek_drewniane.html.

Drewniany domek dla lalek PICOLLO EMI Rezydencja

Podsumowując

Domek dla lalek z drewna DIY to rewelacyjny sposób na wartościowe spędzenie wolnego czasu całą rodziną. Samodzielne konstruowanie pozwala uzyskać dokładnie taki efekt, o jakim marzy dziecko. Wspólne budowanie i aranżowanie wnętrz sprawia frajdę również rodzicom. Jeśli jednak umiejętności manualne nie są Twoją najsilniejszą stroną albo potrzebujesz gotowego rozwiązania „na wczoraj”, na rynku znajdziesz wysokiej jakości domki dla lalek drewniane w naprawdę dobrej cenie.

Drewniany domek dla lalek PICOLLO EMILIA

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMARowerki i zabawki ogrodowe - zobacz ceny
0%