Zamknij
REKLAMAGrille ogrodowe - wybierz na Ceneo

Jak zdobyć dodatkowe pieniądze?

08:14, 30.03.2021 | materiały patnera

Jeszcze niedawno uzyskanie kredytu gotówkowego, było dość proste i nieobarczone problematycznymi wymogami. Dzisiaj jednak, banki i instytucje finansowe bardziej skrupulatnie dbają o to, komu i na jaki okres pożyczają pieniądze. Jak przygotować się do rozmowy o kredyt i jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać dodatkowe środki na realizacje swoich marzeń i planów? Najważniejszym elementem jest przeanalizowane naszej sytuacji życiowej i upewnienie się, że bank zgodzi się na nasze zobowiązanie finansowe.

Sprawdzenie klienta

Weryfikacja potencjalnego pożyczkobiorcy zaczyna się oczywiście od sprawdzenia jego zdolności kredytowej. Jest to nic innego jak upewnienie się przez bank, że osoba, wnioskująca o pożyczkę będzie w stanie ją spłacać. Jeszcze do niedawna możliwe były kredyty czy pożyczki na tak zwane oświadczenia. Wystarczyło w nich zadeklarować, że posiada się środki na bieżącą spłatę swojego zadłużenia. Dzisiaj banki bardzo rzetelnie weryfikują swoich klientów. Rozpoczynają od sprawdzenia osoby w bazach BIK czy BIG. Jeśli więc osoba wnioskująca o pożyczkę ma jakieś nieterminowo spłacalne zadłużenia, spóźniła się z płatnością raty, może mieć problemu z zaciągnięciem nowego zobowiązania w banku. O swoją wiarygodność kredytową warto więc zadbać przed udaniem się po pożyczkę. Obecnie istnieje możliwość zamówienia raportu BIK, dzięki czemu każdy może sam, w domu, upewnić się, że nie ma żadnych niepokojących wpisów w rejestrach dłużników.

Konkurencja między ofertami banków

To, co może przysporzyć sporo problemów to bardzo duża różnorodność ofert bankowych, w których można bardzo szybko się pogubić. Tutaj z pomocą może przyjść nam kalkulator. Kredyt gotówkowy w tej samej kwocie, w różnych bankach, może mieć inny koszt. Oczywiście im tańszy kredyt, tym lepiej dla klienta, który bierze na siebie obowiązek zapłacenia nie tylko odsetek, które stanowią oprocentowanie pożyczki, ale również prowizji czy też marży dla samego banku, co często stanowi spory procent wartości całego zobowiązania finansowego. Kalkulatory kredytów gotówkowych są dostępne online, dlatego też bardzo szybko i sprawnie możemy porównać oferty wszystkich dostępnych na rynku instytucji i zdecydować się na tą, która jest z punktu widzenia klienckiego najkorzystniejsza. 

Swego rodzaju ranking kredytowy porównuje nam RRSO, marżę kredytową, możliwości wcześniejszej spłaty zadłużenia czy też łatwością w przyznaniu dodatkowej gotówki. W związku z pandemią koronawirusa wiele formalności jest uproszczonych do minimum, dzięki czemu większość kwestii możemy skonsultować z bankiem online lub też za pomocą połączenia z konsultantem telefonicznie. W wielu przypadkach nie ma nawet konieczności odwiedzania stacjonarnie placówki bankowej, w celu uzyskania kredytu. Przy niewielkich kwotach, bez zabezpieczeń, można otrzymać dodatkową gotówkę na konto, bez konieczności wychodzenia z domu. 

W przypadku pojawienia się potrzeby pożyczkowej, warto by pierwszym krokiem był właśnie kalkulator kredytowy, pozwalający na porównanie wszystkich aktualnie dostępnych ofert bankowych.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMARowerki i zabawki ogrodowe - zobacz ceny
0%