Zamknij
REKLAMAGrille ogrodowe - wybierz na Ceneo

Materace Siemianowice - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

10:52, 12.04.2021 | A.G
Skomentuj

Sypialnia to miejsce, w którym człowieka spędza od kilku do kilkunastu godzin dobę – czy to podczas codziennego odpoczynku (np. czytając), czy też w trakcie snu, który jest przecież jest jedną z ważniejszych czynności w życiu każdej osoby. Nie każdy jednak wie, że na zdrowy i komfortowy sen wpływa szereg czynników, a jednym z nich jest odpowiednio dobrany materac. Znalezienie modelu, który wpasuje się w potrzeby użytkownika, może stanowić nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla osoby, która na co dzień nie interesuje się tematem materacy. Przekonaj się, jak ważne jest znalezienie dobrego materaca, który będzie podpierał kręgosłup we właściwy, zalecany przez lekarzy sposób.

Dobre materace do sypialni pary oraz singla lub singielki – na jaki rozmiar i rodzaj warto się zdecydować?

Jednym z podstawowych czynników, o jakim należy pamiętać przy doborze nowego materaca jest to, ile osób będzie z niego na co dzień korzystać. W przypadku łóżka pojedynczego będącego na wyposażeniu sypialni singla lub singielki jest znacznie większa dowolność zarówno pod względem rodzaju materaca, jak i jego rozmiaru. Tutaj główną rolę odgrywa metraż pomieszczenia – im większy pokój, tym mniej ograniczeń względem wielkości materaca. W przypadku mniejszych pomieszczeń dobrze sprawdzi się konstrukcja o szerokości do 140 cm – Siemianowice materac na Materacesiemianowice.pl to konstrukcja Hilding Anders, która doskonale sprawdzi się w mieszkaniu jednoosobowym. Przykładowo materac Hilding Salsa ma wkładkę wykonaną z dwóch rodzajów pianki (wysoko- i termoelastycznej), dzięki czemu konstrukcja zapewnia doskonałe podparcie kręgosłupa.

                         

W przypadku sypialni pary znacznie lepiej sprawdzi się materac sprężynowy, którego działające niezależnie elementy uginają się tylko w tym miejscu, w którym została przyłożona siła. Dzięki temu drgania nie przenoszą się na pozostałe części materaca, a co za tym idzie, obie osoby mogą cieszyć się niczym niezakłóconym odpoczynkiem. Pod względem rozmiaru dobrze jest zdecydować się na konstrukcję o zwiększonej szerokości – Głogów materac na Materaceglogow.pl może mieć rozmiar dopasowany do potrzeb użytkowników. Dotyczy to zarówno całych serii, jak i jednego konkretnego modelu, którego autorem jest Hilding Anders. Tutaj godną polecenia konstrukcją jest materac Hilding Fandango z dodatkową wkładką wykonaną z włókien kokosa.

Materace twarde i miękkie – na który stopień twardości dobrze się zdecydować?

Inną istotną kwestią, jaką należy uwzględnić przy okazji doboru materaca jest stopień twardości konstrukcji. W zależności od zastosowanego materiału czy autorskich rozwiązań konkretnego producenta materac może być miękki lub twardy. Osoby poszukujące konstrukcji, która łatwo dopasowuje się do krzywizn sylwetki danego użytkownika i tym samym zapewnia dobre podparcie kręgosłupa, powinny wybrać materac piankowy miękki. Ciekawą propozycję w tym temacie przygotował skandynawski producent Hilding Anders, którego materac Hilding Rumba ma 7 stref twardości i cechuje się powierzchnią o wysokiej sprężystości.

W przypadku materacy twardych lub bardzo twardych dominują przede wszystkim konstrukcje sprężynowe. Hilding Pasodoble to model skandynawskiej marki Hilding Anders, który zapewnia wysoką stabilność podczas snu i niweluje nieprzyjemne (choć to oczywiście jest odczucie subiektywne) uczucie zapadania się. Jest ona charakterystyczne dla zbyt miękkich materacy.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%