Zamknij
REKLAMAGrille ogrodowe - wybierz na Ceneo

Retro gratka dla prawdziwych zegarkomaniaków - rosyjskie zegarki Vostok Europe

09:30, 28.04.2021 | materiały patnera

Wschodnie czasomierze mają bogatą historię. I właśnie powstaje jej kolejny rozdział. Poznaj zegarki Vostok nowej generacji!

Na Szwajcarii świat się nie kończy. Zegarki z Rosji mają oddaną grupę fanów i to nie tylko w krajach, które kiedyś należały do Bloku Wschodniego. Z pewnością nie chodzi tu wyłącznie o nostalgię, ale też o oryginalny design. Bo choć sto lat temu rosyjski przemysł zegarmistrzowski chętnie podpatrywał szwajcarskie rozwiązania, to z czasem dopracował się własnych.

Zegarki Vostok, produkowane w słynnej fabryce w Tatarstanie, są dobrym przykładem. Początek tej historii to wielkie zamówienia wojskowe. Według eksperta sklepu ZegarkiCentrum.pl do najbardziej znanych konstrukcji należą oficerskie zegarki Vostok Komandirskie. Kultowe są też modele z lat 60., o których marzył każdy chłopak za Żelazną Kurtyną. Podobną renomę miały zegarki Vostok Amfibia. To była wschodnia odpowiedź na spopularyzowane przez filmy z Bondem divery.

Nowy rozdział. Litewsko-rosyjskie zegarki Vostok

Związek Radziecki to przeszłość, ale dzieje Vostoka się nie skończyły. W 2003 roku przedsiębiorstwo z Czystopola weszło w spółkę z prężną firmą z Wilna. Litwini pomogli Rosjanom w zdobyciu zachodnich klientów, realizując śmiałą wizję.

Marka konsekwentnie stawia na design nawiązujący do dziedzictwa Europy Wschodniej – wychodząc z założenia, że oryginalność ma przyszłość. Dopracowany wygląd i wysoka jakość, w połączeniu z rozsądnymi cenami przyniosły sukces. Firma zdobywa klientów w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Niemczech i Polsce. Które z jej produktów są najbardziej godne uwagi?

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMARowerki i zabawki ogrodowe - zobacz ceny
0%