Zamknij
REKLAMA

Na co zwracać uwagę wybierając biuro nieruchomości?

08:20, 24.05.2021 | materiały partnera

Coraz więcej osób, które chcą kupić lub wynająć mieszkanie decyduje się na skorzystanie z usług biura nieruchomości. Biur nieruchomości jest jednak na rynku tyle, ile grzybów po deszczu czy mrówek w mrowisku. Jak wybrać odpowiednie biuro nieruchomości, dopasowane do naszych potrzeb, aby najwięcej na tym zyskać? Oto 4 najważniejsze punkty, na które musisz zwrócić uwagę, decydując się na skorzystanie z usług biura nieruchomości. 

1. Staż i doświadczenie

Liczba biur nieruchomości w naszym kraju rośnie z roku na rok. Wybierając biuro nieruchomości z którego usług chcesz skorzystać przy sprzedaży domu lub mieszkania koniecznie zwróć uwagę na to, jak długo działa już na rynku. Im dłuższy staż i historia działania, tym zdecydowanie większe jest doświadczenie pracujących w nich agentów. Doświadczony agent dużo szybciej i lepiej pomoże Ci sprzedać lub wynająć Twoje mieszkanie.

2. Lokalizacja

Jeśli chcesz wynająć mieszkanie w danym mieście, lub nawet w jego konkretnej dzielnicy, to dobrze zrobisz jeśli skorzystasz z usług biura nieruchomości, które właśnie tam się znajduje. Agent pracujący w biuro nieruchomości - Katowice znacznie lepiej będzie znał okolicę oraz zasady rządzące rynkiem w danej miejscowości niż agent pracujący w miejscowości obok. Jeśli uda Ci się znaleźć wiarygodne w biuro nieruchomości w konkretnej dzielnicy Katowic która Cię interesuje, to możesz mieć pewność, że agent znajdzie idealne mieszkanie dla Ciebie.

3. Zakres usług

Równie ważny jest zakres usług, jaki oferuje dane biuro. Przeanalizuj dokładnie swoje potrzeby. Zastanów się czy ważniejsze dla Ciebie jest, aby agent przeszukał ogłoszenia i znalazł odpowiednie mieszkanie lub dom, czy potrzebujesz również pomocy w zebraniu wszystkich niezbędnych dokumentów. Sprawdź, czy wybrane przez Ciebie biuro na pewno oferuje wszystkie usługi, których potrzebujesz. Nie bój się zadawać pytań agentowi czy konsultantowi jeszcze przed ostateczną decyzją.

4. Prowizja

Ostatnim, ale nie mniej ważnym punktem, jest to jaką prowizję od sprzedaży domu czy działki biuro nieruchomości weźmie dla siebie. Nie kieruj się jednak tym, które biuro nieruchomości w Katowicach weźmie od Ciebie najmniej pieniędzy. Na zakupie domu zdecydowanie nie warto oszczędzać. Odrobinę droższe usługi często okazują się dużo lepsze jakościowo, a to przełoży się na Twoje zadowolenie. Zwróć także uwagę na poprzednie punkty, pod żadnym pozorem nie kieruj się tylko ceną. Często warto również poczytać opinie wcześniejszych klientów danego biura.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%